1. Распространенное растение семейства с желтыми цветками часто встречающееся в диком вилле. У культурного растения ценятся корнеплоды, обладающие характерным горько-сладким вкусом.2. Другое название семейства крестоцветных, связанное с самым известным и распространенным культурным растением из этого семейства.3. Число тычиной в цветке у крестоцветных4. Распространенное дикое растение семейства с мелкими цветками и овальными плодами, с небольшой выемкой на верхушке плода.5. Плод растений семейства крестоцветных6. Разновидность капусты с толстым мясистым стеблем, используемым в пищу.7. Соцветие растений семейства крестоцветных8. Растение, корень которого обладает выраженным горьким вкусом и используется как приправа.9. Чисто лепестков цветка у крестоцветных.10. Число пестиков в цветке у крестоцветных 1. редька2. капустные3. шесть4. ярутка5. стручок6. кольраби7. кисть8. хрен9. четыре10. один
Тварини мають певні пристосування до життя в ґрунті, насамперед до пересування в ньому. Одні тварини активно прокладають ходи за до скорочень мускулатури тіда (дощові черв’яки), інші - за до риючих кінцівок (вовчок, кріт). Дрібні тварини (найпростіші, круглі черви, кліщі) пересуваються ґрунтовими шпарами. Пристосуванням до низького вмісту кисню в ґрунті є здатність поглинати його крізь тонкі покриви (круглі та дощові черви тощо). Нестачу кисню, вологи або, навпаки, перезво- ложення тварини здатні уникати за до вертикальних міграцій (круглі та кільчасті черви, кліщі, комахи тощо). Грунтовы організми(або едафобіонти):У ґрунті розташовані кореневі системи і видозмінені пагони вищих рослин. На поверхні та у верхніх шарах ґрунту мешкають водорості (зелені, діатомові), гриби, лишайники, ціанобактерії. Ґрунтові бактерії дуже різноманітні; в деяких ґрунтах вони можуть проникати вглиб до кількох метрів. Серед них є автотрофи (переважно хемосинтетики) і гетеротрофи. Ґрунтові гриби трапляються в ґрунтах різних типів, де є запаси органіки.
Серед тварин трапляються як постійні мешканці ґрунту (круглі та малощетинкові черви, деякі кліщі, комахи, кроти, землерийки, сліпаки), так і види, які мешкають у ньому протягом більшої частини свого життєвого циклу (наприклад, личинки хрущів) Деякі види тварин мешкають у ґрунті лише під час несприятливих періодів (зимівлі, посухи): деякі комахи, земноводні, плазуни, ссавці.