М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
сартоваа
сартоваа
16.02.2020 07:45 •  Биология

Навіщо вивчати людину? доповідь

👇
Ответ:
PollinaKipollina24
PollinaKipollina24
16.02.2020

Розробки уроків

Підручники

Відео

Атласи

Реферати

Книги

VDO.AI

Підручник з Біології. 8 клас. Задорожний - Нова програма

Знайомство з підручником

Шановні восьмикласники, перед вами новий підручник з біології, з якого ви дізнаєтеся багато цікавого про свій організм.

Перш ніж розпочати навчання, ознайомтеся зі структурою підручника та основними принципами розташування матеріалу в ньому. Насамперед відкрийте зміст підручника. Зверніть увагу на те, що текст поділений на теми, які присвячені окремим системам органів людського організму або його загальним особливостям. У кінці підручника розміщено словник біологічних термінів, алгоритми виконання лабораторних досліджень, робіт і дослідницьких практикумів, а також додаток.

Відкрийте будь-який параграф. Він розташований на одному або двох розворотах. Кожний параграф розпочинається запитаннями для повторення вивченого раніше, а закінчується коротким узагальненням. Після нього ви знайдете запитання для перевірки знань. Окрім основного матеріалу, параграфи містять ілюстрації та додаткову інформацію, розміщену в рубриці «Дізнайтеся більше».

Зверніть увагу, що в кінці кожної теми запропоновано тести для самоконтролю за вивченим матеріалом. Відповіді до них ви зможете знайти в електронному додатку. Там також розміщено відеоролики та додаткові матеріали до деяких параграфів, а також онлайн-завдання для перевірки ваших знань.

Сподіваємося, вам буде зручно та легко працювати з нашим підручником.

Бажаємо вам успіхів у навчанні!

1. Навіщо вивчати людину?

Перед тим як перейти до вивчення особливостей будови організму людини, пригадайте, до якого царства живих організмів належить людина. Чому її відносять до ссавців? Які особливості будови притаманні всім ссавцям?

Спадок предків

Люди стали саме такими, якими вони є зараз, унаслідок процесу еволюції, що тривав мільйони років. І ви вже знаєте, що вони є представниками ссавців, тому й мають характерні ознаки цієї групи тварин, які дісталися їм у спадок від предків. Це — наявність чотирикамерного серця, живородіння, вигодовування дітей молоком тощо. Однак у нас є й відмінності, які, власне, і роблять нас окремим видом.

Характерними особливостями людини як виду є:

• прямоходіння;

• особлива будова передніх кінцівок, яка дозволяє здійснювати з їхньою до найрізноманітніші операції;

• відсутність волосяного покриву на більшій частині поверхні тіла;

• великий розмір головного мозку;

• надзвичайно розтягнутий у часі дитячий період життя;

• складна соціальна поведінка;

• недосягнутий іншими видами розвиток мовлення й абстрактного мислення.

Організм людини - складна система

Ще вивчаючи курс природознавства, ви дізналися, що живі організми є системами. І людина не виняток. Це теж система, причому дуже складна. До складу її організму входить багато різних органів, і всі вони повинні працювати злагоджено. Як же все це відбувається?

Уявіть, що ви довго гуляли і втомилися. Вашому організму треба відновити витрачені ресурси. Для цього ви з’їдаєте бутерброд або пиріжок. Для того щоб ця їжа перетворилася на потрібну вам енергію, організм повинен задіяти м’язи голови, стравоходу, шлунка й кишечника. Він повинен віддати команду слинним залозам, а також залозам шлунка та кишечника на виділення ферментів (речовин, які розщеплюють їжу); задіяти підшлункову залозу й печінку; забезпечити рух крові у відповідних органах і транспорт кисню з легень для потреб клітин.

Що й казати, система складна. Однак вона є досить надійною і, якщо ми не будемо їй заважати, може працювати ефективно десятки років.

Знання, здоров’я і фінанси

Чи пов’язані знання про свій організм зі здоров’ям? Безперечно! Але як? Спочатку слід розібратися з тим, що ж таке здоров’я. Здоров’я — це стан живого організму, за якого організм у цілому й усі його органи зокрема здатні виконувати свої життєві функції в повному обсязі. Якщо цей стан порушиться, то людина захворіє. Хвороба — це процес, який проявляється в порушенні будови, обміну речовин та функціонування організму або його частин.

Якщо не знати, як улаштоване ваше тіло, то досить легко можна йому зашкодити й порушити стан здоров’я. Скажімо, неправильне харчування зробить ваш організм уразливим для мікробів, незручне взуття призведе до порушень опорно-рухової системи, постійні стреси можуть спричинити проблеми з нервовою системою.

Незнання власної біології може призвести також до суттєвих фінансових втрат. Того, хто не знає, легко ошукати, наприклад можна переконати вдатися до «чудодійної дієти» або купити «засіб від усіх хвороб». І людина буде платити гроші за руйнацію власного здоров’я.

Людина є складною біологічною системою. У її організмі відбувається безліч процесів, які повинні перебігати безперервно. Порушення цих процесів призводить до захворювань організму. Знання біології людини дає можливість зменшити ризик захворювань і дозволяє зберегти здоров’я і гроші

4,6(30 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
nnejman
nnejman
16.02.2020
1. .Гладкие мышцы — сократимая ткань, состоящая, в отличие от поперечнополосатых мышц, из клеток (а не синцития) и не имеющая поперечной исчерченности.
2.Основные свойства сердечной мышцы: возбудимость, проводимость, сократимость и автоматия.
3. Зубчатая мышца груди, прямые мышцы живота, гребенчатая мышца,межрёберные мышцы,
4.Мышцы-антагонисты представляют собой мышечные группы, выполняемые действия которых, по анатомическим признакам являются противоположными друг другу.Например, мышцы, расположенные в области груди являются жимовыми, мышцы, расположенные в области спины отвечают за тягу.
4,5(96 оценок)
Ответ:
Дима22222222
Дима22222222
16.02.2020

Кровотечение – это потеря крови при нарушении целостности кровеносных сосудов. Вид доврачебной зависит от вида кровотечения.

Кровь при артериальном кровотечении имеет ярко-красный цвет и из раны «бьет фонтаном». При этом в месте повреждения пострадавший ощущает сильную боль.

Чтобы оказать первую доврачебную при артериальном кровотечении, необходимо:

Крепко прижать пальцем артерию немного выше места повреждения;

На 5 см выше места повреждения наложить жгут;

На рану наложить сдавливающую повязку;

При венозном кровотечении кровь имеет темный бордовый цвет и вытекает из раны не пульсирующим потоком. Первая при таким виде кровотечения должна быть оказана максимально быстро. Кровь можно остановить с специального жгута, после чего пострадавшего, находящегося в горизонтальном положении, нужно немедленно доставить в больницу.

Капиллярное кровотечение – это повреждение стенок мельчайших сосудов, капилляров. Его отличающая черта в том, что на всей поверхности раны просачивается кровь. Чтобы остановить кровь, на рану необходимо наложить тугую давящую повязку, хотя капиллярные кровотечения зачастую прекращаются сами через несколько минут.

Все упомянутые виды кровотечений рассматривались, как поверхностные, но наибольшую опасность для жизни человека представляет внутреннее кровотечение. При нем кровь из поврежденных кровеносных сосудов не выходит за пределы мышечного и кожного покровов тела. Не опасны только капиллярные внутренние кровотечения, которые образуют подкожные гематомы – синяки. А внутренние венозное и артериальное кровотечения могут привести к непоправимым последствиям для здоровья пострадавшего.

Признаки внутренних кровотечений:

Образование большого синяка в месте повреждения;

Тошнота и рвота;

Кашель с кровью;

Понижение артериального давления;

Слабый, но частый пульс;

Частое дыхание;

Чувство жажды;

Кожа тела приобретает бледный, сероватый оттенок, на ощупь становится влажной и холодной.

При возникновении внутренних кровотечений следует немедленно вызвать врача. Пока скорая едет, можно облегчить боль пострадавшему, приложив к поврежденному месту холод (пакет со льдом), делая перерывы через каждые 15 минут. Можно осторожно прижать область повреждения, чтобы немного ослабить кровотечение.

4,6(87 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ