Це процесс- транскрипція (лат. transcriptio - переписування)-це процес синтезу РНК з використанням ДНК як матриці, що відбувається у всіх живих клітинах, іншими словами, це перенесення генетичної інформації з ДНК на РНК.
Транскрипція відноситься до матричних біосинтезів.
Матричним біосинтезом називається синтез біополімерів (нуклеїнових кислот, білків) на матриці – нуклеїновій кислоті ДНК або РНК. Процеси матричного біосинтезу відносяться до пластичного обміну: клітина витрачає енергію АТФ.
Матричний синтез можна представити як створення копії вихідної інформації дещо іншою або новою "генетичною мовою".
На початок безпосередньо транскрипції відбувається підготовчий етап: фермент РНК-полимераза дізнається особливий ділянку молекули ДНК - промотор і з ним. Після зв'язування з промотором відбувається розкручування молекули ДНК, що складається з двох ланцюгів: транскрибується і смислового. У процесі транскрипції бере участь тільки транскрибований ланцюг ДНК
Транскрипція здійснюється у кілька етапів:
Ініціація (лат. injicere – викликати)
Утворюється кілька початкових кодонів іРНК.
Елонгація (лат. elongare - подовжувати)
Нитки ДНК послідовно розплітаються, звільняючи місце для РНК-полімерази, що пересувається. Молекула іРНК швидко зростає.
Термінація (лат. Terminalis - заключний)
Досягаючи особливої ділянки ланцюга ДНК - термінатора, РНК-полімераза отримує сигнал до припинення синтезу іРНК. Транскрипція завершується. Синтезована іРНК прямує з ядра в цитоплазму.
Объяснение:
ответТак
Объяснение:
Антропогенний (людський) вплив може мати негативні наслідки для біорізноманіття. Людська діяльність, така як зміна природних середовищ, забруднення, вирубка лісів, забір води, зміна клімату, викиди шкідливих речовин і багато іншого, можуть призводити до зниження різноманітності видів та пошкодження екосистем.
Втрата природних середовищ і зміна їх структури може призвести до зникнення життєвих умов для багатьох видів рослин і тварин. Забруднення повітря, води і ґрунту шкодить живим організмам і може спричинити вимирання певних видів. Зміна клімату також впливає на біорізноманіття, зміщуючи ареали видів і змінюючи їх взаємодію з іншими організмами.
Однак, важливо зазначити, що не весь антропогенний вплив на біорізноманіття є негативним. Деякі заходи і практики, такі як охорона природних заповідників, створення зон відпочинку, реставрація екосистем, сталий лісокористування та інші, можуть сприяти збереженню біорізноманіття і позитивно впливати на природні середовища.
Отже, важливо усвідомлювати, що наша людська діяльність може мати негативний вплив на біорізноманіття, і необхідно приймати відповідальні рішення та вживати заходів для збереження та відновлення різноманітності природи.