Этот грозный хищник обитает в Африке, и является самым большим африканским крокодилом. Он предпочитает селиться по берегам озер, рек и болот. Темно-зеленая с коричневым тоном окраска делает этого симпатягу почти не заметным, в водах обитания. А кто сказал, что крокодилы страшные? Многие люди считают их привлекательными и хорошими созданиями.
Длина тела от 4 до 6 метров. Весить такой гигант может 750 килограмм. Его чешуйчатая кожа покрыта костяными пластинами. Еще на коже находятся рецепторы, реагирующие на изменение давления в воде.
У него длинная морда и мощные челюсти с острыми, имеющими коническую форму, зубами. В пасти до 68 зубов, на верхней челюсти до 38, на нижней челюсти – до 30 зубов. Лапы короткие, но сильные.
Охотник в застывшей позе может сидеть часами в воде или кустах, а потом совершает нападение на жертву. Если добыча слишком крупная, он пытается утащить её под воду. Захлебнувшееся и раненное животное он будет есть, отрывая от плоти куски.
Пройдет два месяца после спаривания, и самка выйдет на сушу. Она найдет укромное местечко, выроет в песке ямку и отложит яйца в твердой белой скорлупе (до 60 яиц). Тщательно закапав кладку, она останется неподалеку от драгоценного места. Папа тоже может поучаствовать в ожидании потомства, охраняя будущих детенышей.
Как бы родители не старались уберечь свое будущее потомство, иногда им это не удается. Когда слишком жарко, нужно окунуться в воду, да и перекусить хочется. Вот только перекусить и другим животным хочется (вараны, гиены). В отсутствии охраны, безжалостно разоряются яичные кладки, и, конечно же, съедаются. Возвращается мама на место, а там только скорлупки. Мне очень жалко маму крокодила, у неё такой растерянный и печальный вид…
Ну а если дней благополучно, то услышав писк, мама раскапывает ямку и появиться на свет своим малышам, осторожно надкусывая яйцо. Многие крокодильчики все же выбираются из скорлупы сами. Длина новорожденного 30см. Любящая и заботливая мама собирает малышей в пасть и переносит их в мелководье, где растет много травы. Самка будет присматривать за детьми два года. Потом подросший детеныш должен найти свою территорию.
Малютки будут питаться сначала насекомыми и водными беспозвоночными. Затем они будут учиться охоте на мелкую рыбу. Постигая мастерство и приобретая навыки жизни, крокодильчики быстро растут. В год их длина 60см, а в два года они имеют длину 1,2 метра. Но выживут только самые ловкие, самые сильные, и, наверное, самые хитрые. Молодняк могут съесть цапли, орлы, питоны и многие другие животные. Даже взрослые крокодилы могут проглотить своего сородича.
Сократи как хочешь.
Розташований в Луганській області. Підпорядкований Академії наук УРСР. Складається з двох філіалів — Стрілецького стену (494 га), вилученого з Українського «тонового заповідника, та Кондрашівського лісництва (494 га) Станично-Луганського лісгоспзагу. Дирекція заповідника знаходиться у селищі Станично-Луганське му. Створенням заповідника переслідуються такі основні цілі: збереження, охорона і збільшення поголів'я цінного зникаючого виду вихухолі звичайного, який з межах УРСР залишився лише в деяких урочищах Кондрашівського і суміжних лісництв; збереження природного комплексу степової рослинності і дикої степової фауни (насамперед байбака) у Стрілецькому цілинному степу.
Кондрашівське лісництво розташоване в заплаві і надзаплавній терасі р. Сіверського Дінця, характеризується різноманітними: умовами місцезростання. Лісові угіддя складаються з соснових, дубових, вільхових, тополевих та вербових деревостанів, що чергуються з луками та озерами (їх тут є 7), які поросли рогозою, очеретом, осоками та лататтям. В озерах водяться різні водоплавні птахи, багато риби, а також вихухоль. Окремі озера мають підземні джерела, з яких вони поповнюються чистою водою. Ці умови, а також пишний розвиток в озерах рослинного і тваринного світу с досить сприятливими для життя і розвитку вихухолі. Є дані, що вихухоль подекуди зберігся і в заплавах річок Айдара, Деркула, Красної і Жеребця.
Стрілецький степ (розташований поблизу ст.. Чартково у Міловському районі Луганської області. Належить до різиотраівно-типчаково-ковилових степів східного варіанту. Степ займає більш-менш рівнинне плато з кількома неглибокими балками і глибокими ярами по його периметру. В утворенні рослинного покриву помітну роль Відіграють злаки і (насамперед різні види перистої КОБИЛИ (6—7 видів), типчак, тонконіг, стоколос, вівсюнець та ін.
Досить поширені в умовах цього степу різні трави з класу дводольних, так зване барвисте різнотрав'я. На окремих ділянках основний фон утворюють бабки, або шавлія поникла е темно-синіми квітками; зустрічається також залізняк з рожевим цвітом, горицвіт з великими золотавими квітками, різні бобові трави (вика, чина, громовик, астрагал), незабудка, дев'ясил, лабазник, синяк, пі-он вузьколистий та багато інших. Всього в степу зростає близько 4.00 видів вищих рослин, з них 235 степових, 40 лучних, 17 видів пов'язані з лісовою екологією, б — з пісками, 9 — з крейдою та близько ЗО бур'янів. Особливістю Стрілецького степ є значне поширення різних чагарників як на плато, так і по схилах. Місцями суцільні труднопрохідні зарості утворює дереза степова, терен, шипшина, мигдаль низький, або бобівник; крім того, тут зростають жостір, бруслина, степова вишня, ожина, таволга, рокитник, дрік та ін.
Протягом вегетаційного періоду квіткове (вбрання степу кілька разів змінює свої барви. Особливо привабливим і красивим є степ повесні, коли яскраво цвітуть проліски, брандушки, фіалки, воронець, горицвіт, сон-трава та інші трави. Незабутнє враження оправляє масове цвітіння перистої ковили. При найменшому вітрі степ нагадує їв цей час розбурхане море.
Цікавим є тваринний світ степу. З хижаків тут зареєстровані степовий тхір, лисиця. Гризуни представлені безліччю ховрахів, полівок, хом'яків. Особливістю степу і суміжних місцевостей є значне поширення тут бабака — рідкісного зникаючого гризуна, який у недавньому був поширений майже по всій степовій еоні України. Зараз він вберігся лише в кількох місцях і знаходиться під охороною держави.
Стрілецький степ — цінна пам'ятка природи, де протягом ряду років ведуться стаціонарні дослідження степової рослинності (динаміка, продуктивність, хімічні і екологічні взаємини маж рослинами та ін.). Степ є також базою, де студенти проходять виробничу і переддипломну практику.