В залежності від того, що запам'ятовується і відтворюється, розрізняють за змістом чотири види пам'яті: образну, словесно-логічну, рухову та емоційну. Образна – виявляється в запам'ятовуванні образів, уявлень конкретних предметів, явищ, їх властивостей, наочно даних зв'язків і відносин між ними.
Дослідження:
Учитель протягом 30 секунд показує картку із цифрами. Уважно розгляньте їх. Запишіть їх по пам'яті на аркуші паперу в тій послідовності, в якій вони були записані на дошці. Після повторення підрахуйте кількість правильних. Отримані результати занесіть до загальної таблиці. Дослідження механічної пам'яті.
Объяснение:
Відповідь: Умовно зуб людини можна поділити на видиму і невидиму частини. На поверхні знаходиться коронка, вона виступає над яснами і є видимою. Її форма і будова залежить від розташування зуба. Зовні коронка покрита емаллю, також у неї є кілька типів поверхні:
Жувальна – також називається оклюзійної, розташована в місці змикання з іншими зубами, відповідає за формування прикусу і подрібнення їжі
Контактна (апроксимальні) – область дотику з сусідніми зубами
Вестибулярна – знаходиться з зовнішньої сторони, стикаючись зі щоками і губами
Лінгвальна – місце зіткнення з мовою
В невидимій області знаходиться зубний корінь, будова якого теж залежить від типу і позиції зуба. Між ним і коронкою знаходиться невелика ділянка, названа шийкою. Але при пародонтозі і інших запальних процесах в ротовій порожнині шийка може оголюватися.
Будова зуба
Зовні зуб покритий емаллю – речовиною багатокомпонентного хімічного складу. У нього входять гідроксіапатити, білкові, ліпідні та вуглеводні компоненти. За рахунок цього емаль міцна і витримує жувальне навантаження.
У жувальних зубів зверху є фиссура – невелике заглиблення в емалі. Коренева частина зовні покрита цементом – міцної тканиною, яка відповідає за фіксацію кореня в альвеолярному фундаменті.
После выхода животных на сушу произошло множество усложнений в строении их нервной системы:
1) В значительной мере развился их головной мозг, поскольку количество информации, которую они вынуждены были анализировать и запоминать и для успешного выживания значительно увеличилось.
2) Усложнились отделы, отвечающие за обработку информации, поступающей от основных анализаторов (глаз, ушей, носа и т.д.).
3) Улучшилась работа мозжечка, поскольку движения животных стали более выверенными и точными.
4) Увеличилось общее количество нервных волокон, а также белого и серого вещества в целом из-за всех вышеописанных причин.
Подробнее - на -