Аскариды (лат. Ascarididae) — семейство крупных паразитических круглых червей, длина самки паразита может достигать 40 см[1], а самца — не больше 25 см. Червь живет от 10 до 24 месяцев, после чего он, частично разложившись, выходит с каловыми массами.[2] Наиболее часто поражают органы желудочно-кишечного тракта, вызывают аскаридозы человека и животных. Излюбленным местом обитания взрослых особей является тонкая кишка. Аскариды — раздельнополые черви. Самка человеческой аскариды за сутки производит на свет более 200 тысяч яиц[3].
• Здатність до польоту, дозволяє комахам швидко заселяти нові території, долати водні простори та інші перешкоди; велика рухливість, забезпечена розвиненою поперечно мускулатурою, членистими кінцівками.
• Багатошарова хітинізована кутикула з зовнішнім шаром, що містить воскоподобние і жирові речовини, що захищає тіло від втрати вологи, механічних пошкоджень, впливу ультрафіолетових променів.
• Різноманітність ротових апаратів, що дозволяє використовувати різний кормовий матеріал, що зменшує міжвидову конкуренцію і сприяє підтримці високої чисельності комах.
• Малі розміри комах, забезпечують виживання і сприяють створенню необхідних умов для існування навіть у дуже незначних за розміром просторах (невеликі обростання на скелях, тріщини в корі дерев, грунту та ін).
• Різноманітність ів розмноження