М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Котёнок0007
Котёнок0007
27.11.2020 05:03 •  Биология

Какие организмы имеют клеточную структуру строения?

👇
Ответ:
Retro2122
Retro2122
27.11.2020
Tak raczej tak mają komurki
4,4(26 оценок)
Ответ:
kimttaehyung
kimttaehyung
27.11.2020
Клетки – это структурные единицы организмов. Впервые этот термин употребил Роберт Гук в 1665 году. К XIX веку усилиями многих учёных (особенно Маттиаса Шлейдена и Теодора Шванна) сложилась клеточная теория. Её основными положениями были следующие утверждения:

- клетка – основная единица строения и развития всех живых организмов;

- клетки всех организмов сходны по своему строению, химическому составу, основным проявлениям жизнедеятельности;

- каждая новая клетка образуется в результате деления исходной (материнской) клетки;

в многоклеточных организмах клетки специализированы по выполняемой ими функции и образуют ткани. Из тканей состоят органы, которые тесно связаны между собой и подчинены системам регуляции.

Практически все ткани многоклеточных организмов состоят из клеток. С другой стороны, слизевики состоят из неразделённой перегородками клеточной массы со множеством ядер. Сходным образом устроена и сердечная мышца животных. Ряд структур организма (раковины, жемчужины, минеральная основа костей) образованы не клетками, а продуктами их секреции.

Мелкие организмы могут состоять всего лишь из сотен клеток. Организм человека включает в себя 1014 клеток. Самая маленькая из известных сейчас клеток имеет размер 0,2 мкм, самая большая – неоплодотворенное яйцоэпиорниса – весит около 3,5 кг. Типичные размеры растительных и животных клеток составляют от 5 до 20 мкм. При этом между размерами организмов и размерами их клеток прямой зависимости обычно нет.

70–80 % массы клетки – это вода.

Для того, чтобы поддерживать в себе необходимую концентрацию веществ, клетка должна быть физически отделена от своего окружения. Вместе с тем, жизнедеятельность организма предполагает интенсивный обмен веществ между клетками. Роль барьера между клетками играет плазматическая мембрана.

Внутреннее строение клетки долгое время было загадкой для ученых; считалось, что мембрана ограничиваетпротоплазму – некую жидкость, в которой и происходят все биохимические процессы. Благодаря электронной микроскопии тайну протоплазмы удалось раскрыть, и сейчас известно, что внутри клетки имеются цитоплазма, в которой присутствуют различные органоиды, и генетический материал в виде ДНК, собранный, в основном, в ядре(у эукариот).

Строение клетки является одним из важных принципов классификации организмов. В последующих параграфах мы сначала рассмотрим структуры, общие для растительных и животных клеток, затем характерные особенности клеток растений и доядерных организмов. Закончится этот раздел рассмотрением принципов деления клетки.

Изучением клеток занимается цитология.

Структура клетки животного

Структура клетки растения
4,7(3 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

АМФІБІЇ - це перші й найпростіше організовані наземні хребетні тварини. Їх прогресивними ознаками, порівняно з рибами, є поява парних п’ятипалих кінцівок, рухомого з’єднання черепа з хребтом й шийного хребця, легенів і дихальних шляхів, голосового апарата, язика й слинних залоз, трикамерного серця й поділу току крові на мале й велике кола кровообігу, півкуль головного мозку, трьох повік (верхньої, нижньої й мигальної) та ін.

Недосконалість пристосування до життя на суші проявляється в амфібій у всіх системах органів. Температура їхнього тіла залежить від температури і вологості навколишнього середовища, тобто вони є холоднокровними. Кров, яка надходить до органів, змішана і не приносить їм достатньої кількості кисню. Слабо розвинені дихальні шляхи, мала поверхня легень для газообміну, відсутність грудної клітки спричиняють незначну ефективність дихання. У проковтуванні їжі беруть участь очні яблука. Примітивність амфібій як наземних тварин особливо чітко виявляється в тому, що їх яйця не мають захисних оболонок і вони не можуть розвиватися поза водою. Розвиток відбувається з перетворенням личинки, яка живе у воді, на дорослу тварину, яка існує на суші.

Отже, амфібії відрізняються недосконалістю пристосувань до умов суходолу, що обмежує їх кількість та можливості поширення, переміщення й орієнтування на суходолі.

Як класифікують амфібій?

Сучасні амфібії є найменшою за кількістю видів групою хребетних тварин. Їх поділяють на три групи: хвостаті, безхвості й безногі.

Хвостаті - група земноводних з видовженим тілом, у яких є добре виражений хвостовий відділ і, здебільшого, однакові кінцівки. Це найпримітивніша група амфібій, вони найбільше подібні до найдав

ніших земноводних. Існує близько 350 видів хвостатих амфібій, поширених переважно у північній півкулі. В окремих представників ряду гається розмноження на личинковій стадії (неотенія). До ряду належать саламандри, тритони, протеї, сирени, амбістоми та ін. По всій території України трапляються тритон звичайний, тритон гребінчастий, а такі види, як тритон карпатський, тритон альпійський та саламандра плямиста поширені лише в Карпатах.

Все в фото


Яке значення мають амфібії в природі та житті людини​
4,5(82 оценок)
Ответ:
hdbhbd
hdbhbd
27.11.2020

Утворіть логічні пари

16. Установіть відповідність між органелами та структурами клітин та організмами, у яких вони трапляються.

1 - Д;

2 - Г; В;

3 - Г;

4 - А; В;

17. Установіть відповідність між органелами клітин еукаріотів та особливостями їхньої будови.

1 - Д;

2 - Г;

3 - В;

4 - А;

18. Установіть відповідність структур щодо певних органел клітин.

1 - Д;

2 - В;

3 - Б;

4 - А;

19. Установіть відповідність між особливостями будови оболонки клітини та організмами, яким вони притаманні.

1 - А;

2 - В;

3 - Г;

Завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей

20. Охарактеризуйте будову та функції різних органел.

Клітинний центр - немембранна органелла; включає дві центріолі; трапляються у клітинах вищих  рослин;

Лізосоми - оточений однією мембраною; містять гідролітичні ферменти; трапляються у клітинах вищих рослин;

Мітохондрії - оточені двома мембранами; містяться лише в клітинах анаеробних організмів; трапляються у клітинах вищих  рослин; мають власні молекули ДНК;

21. Назвіть основні функції, притаманні органелам клітин еукаріотів.

Гранулярна (зерниста)  ендоплазматична сітка - синтез білків; синтез вуглеводів;

Лізосоми - перетравлення поживних речовин;

Мітохондрії - синтез АТФ;

22. Охарактеризуйте будову клітин різних організмів.

Бактерії - зовнішній шар оболонки клітини  – глікокалікс; до складу клітинної стінки входить муреїн; можуть утворювати псевдоподії; джгутики складаються з однієї  мікротрубочки;

Рослини - мають мітохондрії; мають клітинний центр;  клітини містять вакуолі з клітинним соком; до складу клітинної стінки входить целюлоза;

Тварини - мають мітохондрії; до складу клітинної стінки входить хітин; мають клітинний центр; джгутики складаються з однієї  мікротрубочки;

Запитання з відкритою відповіддю

23. Як відсутність ядра впливає на властивості клітини? Відповідь обґрунтуйте.

Клітина не зможе передавати свій генетичний матеріал дочірнім клітинам, а також синтезувати необхідні для її життя білкові молекули. Останнє призведе до її загибелі.

24. Чим можна пояснити, що деякі еукаріотичні клітини позбавлені ядра? Наведіть приклади таких клітин.

Це можна пояснити, наприклад, функціями, які ті виконують. До прикладу, еритроцити позбавлені ядра для того, щоб переносити більшу кількість кисню і вуглекислого газу.

25. Яке значення має вивчення каріотипів організмів для систематики? Відповідь обґрунтуйте.

Це значно розширює систематику, дозволяє виділяти нові види не тільки на основі зовнішньої подібності, а також дозволяє будувати гіпотези відносно родинних зв'язків у різних видів.

26. Що спільного та відмінного є між спадковим матеріалом клітин прокаріотів і еукаріотів?

В основі обидвох типів спадкового матеріалу лежать нуклеїнові кислоти, але в прокаріотів вони неорганізовані і зберігаються у вигляді молекули ДНК без будь якої оболонки, а у еукаріотів генетичний матеріал сконцентрований у хромосомах, що знаходяться в ядрі.

27. Які з органел еукаріотичної клітини беруть участь у синтезі органічних сполук?

Рибосоми, ендоплазматичний ретикулум, комплекс Гольджі та опосередковано - ядро.

4,5(2 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ