Большое сходство зародышей на ранних стадиях развития и появление различий на более поздних стадиях имеют своё объяснение.Изменчивости подвержены все стадии развития.Мтационный процесс затрагивает гены, обусловливающие особенности строения и обмена веществ у самых молодых эмбрионов.Но структуры, возникающие у ранних эмбрионов играют весьма важную роль в процессах дальнейшего развития.Зачаток хорды индуцирует образование нервной трубки, и его утрата приводит к прекращению развития.Изменения на ранних стадиях обычно приводят к недоразвитию или гибели.Но, изменения на поздних стадиях, затрагивая менее значительные признаки, могут быть благоприятны для организма и в таких случаях подхватываются естественным отбором.
Это заметка из учебника Биологии 10-11 класс В.Б.Захарова.Здесь всё подробно описывается.
М’язи, що приводять у рух плечовий пояс, починаються на тулубі і прикріплюються до лопатки або до ключиці. Серед цих м’язів можна назвати трапецієвидний.
М’язи, що приводять у рух плече, починаються на грудній клітці або на кістках плечового пояса і прикріплюються до плечової кістки. Скорочення їх викликають різноманітні рухи в плечовому суглобі. До цих м’язів належать дельтовидний, великий грудний і широкий м’яз спини.
М’язи, що приводять у рух передпліччя, починаються на плечовій кістці і лопатці, а прикріплюються на ліктьовій і променевій кістках. Вони зумовлюють згинання і розгинання в ліктьовому суглобі. Основними м’язами цієї групи є двоголовий, що лежить на внутрішній поверхні плеча (згинач), і триголовий. Що лежить на зовнішній поверхні (розгинач).
М’язи, щ о приводять у рух кисть і пальці, дуже численні. Вони згинають і розгинають кисті і пальці, приводять пальці один до одного і відводять їх. Особливо сильно розвинені м’язи великого пальця, який має здатність протиставлятися всім іншим. Це має величезне значення при всякій роботі і під час писання.