бактерии (прокариоты) в отличии от растительных клеток у них нет оформленного ядра, они имеют кольцевую молекулу днк или рнк из всех органоидов клеток у них есть только рибосомы, клеточная стенка состоит из муреина. Бактерии относятся к царству бактерий - все они состоят из одной клетки очень мелких размеров.
у растений генетический материал линейные хромосомы находятся в ядре клетки (эукариотические), имеютмя двумембранные органоиды - митохондрии и пластиды (есть только у растительных клеток), одномембраные органоиды- эпс аппарат Гольжи лизосомы, рибосомы, плазматическая мембрана и клеточная стенка состоящая из целлюлозы. Растения большая их часть относятся к автотрофным организмам-сами создают органические вещества из неорганических (царство растений)
При своєму різноманітті органічний світ-це єдине ціле. Єдність живої природи, як і світу в цілому, виражається в її матеріальності. Всі види тварин і рослин являють собою різні форми існування живої матерії. Всім окремих видів тварин, рослин і мікроорганізмів притаманне біохімічне єдність, яка виражається в спільності хімічного складу (білків, вуглеводів, жирів, ферментних та гормональних систем) і близькості типів реакцій в основі процесів асиміляції і дисиміляції. Вираз єдності в подібності хімічного складу рослинного пігменту хлорофілу з тваринами кров'яними пігментами гемоглобінами і гемо-ціанінами, які забезпечують дихання. Близькі хімічно ферменти рослин і тварин, однакова загальна роль білків і нуклеїнових кислот. У всіх тварин, від найпростіших до людини, основні ферменти подібні. Є багато ознак біохімічної спільності всіх відділів органічного світу. Подібність основних біохімічних і фізіологічних особливостей тварин, рослин і мікроорганізмів доповнюється єдиними рисами їх будови і тим, що клітина є основою структури всіх організмів. Істотним характеризує єдність органічного світу, є наявність спільних законів, по яких живуть і розвиваються всі види тварин і рослин. Це закон єдності живого тіла і умов життя, закон природного відбору, закон взаємозв'язку індивідуального та історичного розвитку організмів і т. д.
Объяснение: