Хлоропласты встречаются в листах, стеблях и прочих зелёных органах. Обеспечивают фотосинтез - источник энергии и органических соединений. Хромопласты встречаются в лепестках цветков, в созревающих плодах, в стареющих (желтеющих) листьях, в корнеплодах. Физиологическая роль не изучена до конца, но в них накапливаются каротиноиды, окрашивающие лепестки/плоды/старые листья в оттенки красного/жёлтого. Лейкопласты обнаруживаются в неокрашенных частях растений - стеблях, корнях, клубнях. Синтезируют и накапливают крахмал, жиры, белки. Также содержат ферменты, с которых из глюкозы, образованной в процессе фотосинтеза, синтезируется крахмал. Некоторые превращаться в хлоропласты.
Вода — середовище існування водяних організмів. Вода є компонентом складу всіх живих організмів. Біохімічні реакції проходять у водному середовищі. Вода сама вступає в хімічні реакції (наприклад фотосинтез). Шляхом випаровування води з поверхні тіла організм охолоджується (захист від перегрівання). У рослин випаровування сприяє переміщенню мінеральних солей від коріння до листя.
Випаровування води з поверхні листя Робота води в неживій природі: — Розчинення мінеральних речовин; — ерозія ґрунтів: утворення ярів; — промивання в горах глибоких ущелин, утворення підземних печер; — у процесі розлиття водойм виноситься намул, що поліпшує родючість ґрунтів.