Объяснение:
Експресія генів - процеси використання спадкової інформації генів для синтезу функціональних продуктів — молекул РНК та білків. Якщо кінцевим продуктом експресії генів є білок, то процес експресії називається біосинтезом білків, а ген - білковим. Інформація з таких генів переписується на іРНК, що переносить її до рибосом. На цих органелах у процесі трансляції синтезуються білки. Якщо на генах ДНК відбувається синтез транспортних РНК, то це гени тРНК, якщо синтез рибосомальних РНК - то це гени рРНК. Біосинтез РНК називається транскрипцією. Таким чином, завдяки експресії генів у клітинах з’являються білки, іРНК, тРНК і рРНК.
Процес експресії генів властивий усім неклітинним формам життя та клітинним організмам, але першим для реалізації генетичної інформації потрібна клітина хазяїна. Реалізація спадкової інформації потребує великих затрат енергії АТФ, задіює велику кількість ферментів та структур клітини.
Експресія генів активно регулюється і є основою росту й розвитку клітин та їхньої адаптації до умов навколишнього середовища. На реалізацію спадкової інформації впливають як внутрішні (гормони, фактори росту), так і зовнішні (температура, випромінювання, антибіотики) (іл. 61). Так, гальмівну дію на синтез РНК чинить аманітин - отруйна речовина із блідої поганки, що діє на РНК-полімеразу і блокує синтез іРНК
Объяснение:
Клетка единица строения и жизнедеятельности всего живого на нашей планете. Они могут иметь различные размеры (от 3 до 100 мкм) и формы (цилиндрические, шаровидные, овальные), выполнять разнообразные функции, участвовать во всевозможных обменных процессах.
Из общих признаков можно обозначить химический состав и строение.
Основными элементами химического состава являются углерод, кислород, азот и водород. Эти макроэлементы составляют основную массовую долю всех компонентов. Среди неорганических веществ особое значение имеют вода и минеральные соли, которые представлены в виде ионов. К ним относятся железо, йод, калий, кальций, фосфор, хлор и др.
Также составными элементами являются органические вещества: углеводы, белки, нуклеиновые кислоты, липиды.
1-я цепочка: ТТТ - ТГГ - ТЦГ - ТАА - ТАЦ - ТТЦ
иРНК: ААА - АЦЦ - АГЦ - АУУ - АУГ - ААГ
2- цепочка: ААА - АЦЦ - АГЦ - АТТ - АТГ - ААГ