Під клітинною мембраною в клітці знаходиться складна рухлива структурна система, яка називається цитоплазмою. Ядро до цієї системи не відноситься. З цитоплазмою пов'язані всі життєві функції клітини - опора, рух, живлення, травлення, дихання, виділення, перенесення речовин, подразливість. Вміст клітини характеризується постійністю складу і властивостей. Основною властивістю цитоплазми є здатність до руху. Завдяки йому цитоплазма створює умови для біохімічних реакцій, пов'язує всі частини клітини в єдине ціле. Під контролем ядра цитоплазма регулює реакції синтезу і розпаду, має здатність до зростання і самовідновлення, бере участь в самовідтворенні клітин, розподілі органел і ресурсів материнської клітини. Цитоплазма складається з гіалоплазми, цитоскелету, включень і органел.
Объяснение:
1) Географічний полюс - точка, в якій вісь обертання Землі перетинається з поверхнею Землі. Північний полюс має широту +90 градусів, а південний полюс має широту -90 градусів. На географічних полюсах відсутні сторони світу. На полюсах немає зміни дня і ночі, так як полюса не беруть участі в добовому обертанні Землі.
2) Небесний екватор ділить поверхню небесної сфери на дві півкулі: північну півкулю, з вершиною в північному полюсі світу, та південну півкулю, з вершиною в південному полюсі світу. Небесний екватор є проєкцією земного екватору на небесну сферу. Сузір'я, через які проходить небесний екватор, називають екваторіальними.
3) Вісь світу — пряма, яка проходить через центр небесної сфери вздовж осі добового обертання Землі.
Объяснение: