-Привіт,Ілоно! -Привіт,Васильку. -Ось уже скоро почнуться зимові канікули. Я чекаю їх з нетерпінням. Думаю,це будуть найкращі канікули в моєму житті. А які плани в тебе на канікулии? -І чого ж ти так чекаєш цих канікул? Мої батьки хочуть поїхати відпочивати в Італію і мене з собою взяти. Але я чогось не хочу,мені здається, що буде не цікаво. -Я чекаю канікул тому що ми з батьками поїдемо в Прагу. Це чудове місто. Там багато знаменитих пам"яток архітектури. Один Карлів міст чого вартий. А собор Святого Віта? Побудований в готичному стилі.Мені так хочеться, щоб канікули наступили скоріше. Ти не правий. Подорожувати це дуже-дуже цікаво. Під час подорожі можна дізнатися багато чого нового для себе,побачити щось прекрасне. Їдь з батьками і навіть не думаю над цим. Я впевнена,що ти залишешся задоволеним після цієї поїздки. -Дякую тобі дуже,Ілоно. Ти мене переконала на рахунок цієї поїздки. Тепер я чекаю її з нетерпінням. Ну, прощавай. Побачимось вже після канікул.Гарно тобі відпочити. -Дякую. І тобі бажаю хорошого відпочинку. Бувай!
w(H) = 6,33% 1. Обозначим неизвестный элемент буквой X,
w(C) = 15,19% а формулу вещества запишем HaCbOcXd
w(O) = 60,76% Массовая доля неизвестного элемента будет равна
вывести формулу w(X) = 100 – (6,33 + 15,19 + 60,76)% = 17,72%
вещества 2. Находим отношение числа атомов элементов:
а : b : c = 6,33 / 1 : 15,19 / 12 : 60,76 / 16 = 6,33 : 1,27 : 3,8
Меньшее число (1,27) принимаем за единицу и находим следующее отношение: а : b : c
3. Находим неизвестный элемент. По условию задачи число атомов элемента X равно числу атомов углерода, значит:
17,72 / Ar(X) = 15,19 / 12 , откуда Ar(X) = 14
Неизвестный элемент – азот.
Простейшая формула вещества запишется следующим образом:
NH6CO3, или NH5HCO3 – гидрокарбонат аммония (кислая соль).
Ответ: простейшая формула вещества NH5HCO3
(гидрокарбонат аммония, кислая соль)
Массовая доля неизвестного элемента 100-6,33-15,9-60,76 = 17,72. Для нахождения отношения мольных долей разделим массовые доли элементов на их относительные атомные массы: Н:С:О=6,33/1:15,19/12:60,76/16 = 5:1:3
Пусть атомная масса неизвестного элемента Аг(х), тогда 17,72(Аг(х) = 15,19/12 (так как по условию число атомов неизвестного элемента равно числу атомов углерода), отсюда Аг(х) = 14 - азот.
Простейшая формула вещества NH5C03, или гидрокарбонат аммония, относящийся к классу кислых солей и разлагающийся при нагревании по уравнению NH4HC03 = NH3 + С02 + Н20.
-Привіт,Васильку.
-Ось уже скоро почнуться зимові канікули. Я чекаю їх з нетерпінням. Думаю,це будуть найкращі канікули в моєму житті. А які плани в тебе на канікулии?
-І чого ж ти так чекаєш цих канікул? Мої батьки хочуть поїхати відпочивати в Італію і мене з собою взяти. Але я чогось не хочу,мені здається, що буде не цікаво.
-Я чекаю канікул тому що ми з батьками поїдемо в Прагу. Це чудове місто. Там багато знаменитих пам"яток архітектури. Один Карлів міст чого вартий. А собор Святого Віта? Побудований в готичному стилі.Мені так хочеться, щоб канікули наступили скоріше. Ти не правий. Подорожувати це дуже-дуже цікаво. Під час подорожі можна дізнатися багато чого нового для себе,побачити щось прекрасне. Їдь з батьками і навіть не думаю над цим. Я впевнена,що ти залишешся задоволеним після цієї поїздки.
-Дякую тобі дуже,Ілоно. Ти мене переконала на рахунок цієї поїздки. Тепер я чекаю її з нетерпінням. Ну, прощавай. Побачимось вже після канікул.Гарно тобі відпочити.
-Дякую. І тобі бажаю хорошого відпочинку. Бувай!