Точної дати виникнення футболу не відомо, але можна з упевненістю сказати, що історія футболу налічує не одне століття і торкнулася чимало країн. Ігри з м'ячем були популярні на всіх континентах, про це говорять повсюдні знахідки археологів. У Стародавньому Китаї існувала гра, відома як «Цуцзюй», згадки про яку були датовані другим століттям до нашої ери. За заявою ФІФА в 2004 році, саме вона вважається найбільш древньою з попередників сучасного футболу.
В Японії подібна гра носила назву «Кемарі» (в деяких джерелах «Кенатт»). Перша згадка про Кемарі зустрічається в 644 році нашої ери. У кемарі грають і в наш час в синтоїстських святилищах під час фестивалів. В Австралії м'ячі робили з шкур щурів, сечових міхурів великих тварин, з скручених волосся. На жаль, правил гри не збереглося. У Північній Америці теж був предок футболу, гра називалася «pasuckuakohowog», що означає «вони зібралися, щоб пограти в м'яч ногами». Зазвичай гри проходили на пляжах, м'яч намагалися забити в ворота шириною близько півмилі, саме ж поле було в два разів довше. Число учасників гри доходило до 1000 чоловік.
1. Поднять инструменты над земной атмосферой. Современная техника делает возможным наблюдения в этих участках спектра с воздушным шаров, искусственных спутников Земли или даже с лунных обсерватории.
2.Гелий
3. Если без телескопа и других инструментов, можно наблюдать такие астрономические явления: солнечное и лунное затмение, пролет кометы, падение метеорита, звёздные дожди (метеоры), прохождение Венеры и Меркурия по диску Солнца.
4.В глаз попадает лишь небольшая часть света через зрачок. В телескоп его попадает гораздо больше - через большой объектив. Поэтому звёзды кажутся ярче, чем невооружённому глазу. Чем больше диаметр объектива телекскопа, тем больше звёзд можно увидеть.