Лариса Латынина
Открывает список величайших спортсменов России и СССР олимпийская и мировая чемпионка, гимнастка Лариса Латынина. В её зачёте 18 олимпийских медалей. На сегодняшний день она занимает почётное второе место в сборной таблице многократных победителей Олимпиад.
Родилась в 1934 году в простой семье. Отец погиб на фронте. Мать воспитывала дочь одна. Детской мечтой Ларисы было стать балериной. С пятого класса стала посещать школьную секцию гимнастики.
Первая золотая медаль была завоевана на мировом первенстве в 1954 году в Риме, в составе сборной СССР. Это было началом её карьеры.
Олимпиады в Мельбурне, Риме и Токио добавили в копилку 18 медалей, из них 9 высшего достоинства. На чемпионате 1958 года в Москве Латынина выступала на пятом месяце беременности. И показала потрясающие результаты – 5 первых и 1 второе место. Но и после рождения ребенка Лариса не потеряла победной хватки. Чемпионаты Европы и мира приносят новые призовые места.
В период с 1966 по 1977 годы Латынина была старшим тренером сборной и не раз приводила команду к победе.
Сейчас легендарная гимнастка, счастливая жена и мать воспитывать двух внуков и ведет хозяйство (кролики, свиньи, овцы).
Документальные фильмы «Монолог» (2007 год) и «Легенды спорта» (2017 год) рассказывают о достижениях и жизни знаменитой спортсменки.
Юрий Варданян
Лучшие русские спортсмены-тяжелоатлеты хотят достичь результатов многократного чемпиона СССР, Европы и мира Юрия Варданяна, победителя московской Олимпиады в весовой категории до 82,5 кг. На его счету 43 рекорда.
Золото следующих Олимпийских игр досталось другому тяжелоатлету, но только по причине того, что, согласно политическому руководству СССР, никто не принимал участие в чемпионате. На соревнованиях «Дружба-84» Варданян поднял на 50 кг больше, чем победитель ОИ румынец Петре Бекеру.
Людське життя непередбачуване і швидкоплинне. Кожен з нас коли-небудь замислювався, чого ж він хоче досягти у житті. І найперша відповідь, яка приходить – хочу бути щасливим.
Та що ж таке щастя? Багато хто мріє про успішне життя, кар`єру, сім`ю, злагоду і довір`я… Та немало людей прагнуть просто грошей, багатства і влади – це також їхній вибір, і він має право на існування. Як на мене, щастя – це коли в тебе велика родина, лад і добробут у ній, твої близькі живі і здорові… Ось таке повинно бути щастя. Саме про нього я мрію.
Сенс людського життя, призначення людин на землі, її морально-етичний вибір – ці всі питання хвилюють кожного з нас. Ми всі робимо вибір. Для багатьох мрії так і залишаються мріями. Але ж над ними треба працювати, щоб вони втілилися у життя, а не загубилися у часовому просторі. У мене також є мрія, чи, можливо, мета у житті, до якої я прагну. Полягає вона у тому, щоб отримати гарну освіту, влаштуватися на хорошу роботу, створити власну родину і, нарешті, відреставрувати будинок, у якому я народилася і пройшло моє дитинство.
Не буду говорити, що не хочу багатства чи визнання. Кожен з нас мріє про краще життя. Але не хочу, щоб вони стали моєю єдиною життєвою метою. Адже найголвніше – залишатися людиною. Людиною, яка вміє співпереживати і співчувати, яка може безкорисливо до ншому. Також призначення людської істоти я вбачаю в тому,б щоб розвиватися. Звичайно, ми отримуємо освіту, але на цьому не слід зупинятися. Освіту треба продовжувати у вищих навчальних закладах, займатися самоосвітою. Недарма кажуть, що навчатися ніколи не пізно.
Але річ не лише в освіті. Я вважаю, що розвиватися потрібно і в інших галузях життя, мабуть, в усіх. Читати книжки класиків і сучасних авторів, слухати різну музику, знайти своє хоббі, адже воно також допомагає відкрити у собі щось нове, чомусь навчитися. Навіть у роботі за своєю спеціальністю необхідно вдосконалюватися. Недарма вчителів, медиків та фармацевтів кожні п`ять рокі відправляють на курси підвищення кваліфікації – так вони дізнаються про щось нове у своїй професії, поглиблюють і вдосконалюють свої знання. Як кажуть, немає межі досконалості…
Ще я, як і кожен громадянин нашої держави, мрію про мир і спокій у ній. Хочу, щоб моя країна була успішною і процвітаючою і буду намагатися прикласти до цьго всі зусилля. Адже я не усвідомлюю себе без моєї Батьківщини, і все, чого я хочу досягти у житті, пов`язане з нею.
Тож я прагну, щоб світ, у якому я живу, став кращим, прагну самореалізуватися та самовдосконалитися, знайти своє місце у ньому.
ответ в старому домі біля фабрики