Птахам притаманне подвійне дихання. Цей процес відбувається завдяки повітряним мішкам, що дозволяють здійснювати газообмін у легенях і під час піднімання, і під час опускання крил. Саме таке пристосування допомагає задовольнити великі потреби птахів у кисні під час польоту.
Легені птахів мало еластичні й мають невеликий об'єм, проте з легенями сполучена система з кількох пар повітряних мішків, що містяться серед внутрішніх органів, поміж м'язами та в порожнинах кісток. Завдяки мішкам у легені постійно (і під час піднімання, і під час опускання крил) потрапляє багате на кисень повітря. Безпосередньо газообмін у повітряних мішках не відбувається, оскільки вони не обплетені капілярами, але забезпечується його інтенсивність в легенях.
У стані спокою птахи здійснюють газообмін завдяки розширенню і стисненню грудної клітки, в польоті об'єм грудної клітки майже не змінюється.
Вентиляцію легенів при цьому забезпечують помахи крил: коли крила піднімаються, то розтягуються задні повітряні мішки й свіже повітря надходить в них, заповнюючи також і легені, при опусканні крил повітряні мішки стискуються і використане повітря з легенів виштовхується спочатку в передні повітряні мішки, а звідти — назовні, в цей же час у легені надходить свіже повітря із задніх повітряних мішків., але Цей процес називають подвійним диханням. Тому, якщо птах частіше махає крилами, то легені інтенсивніше вентилюються.
История возникновения и развития плавания Повсеместные находки археологов говорят о том, что плавать люди научили очень давно. Скорее обучение плаванию было инициировано поиском пищи и военным делом. В 1515 году в Венеции первые соревнования пловцов. В 1869 в Англии была открыта первая любительская школа по плаванию. Чуть позже подобные школы появились в Швеции, Германии, Венгрии, Франции, Нидерландах, США, Новой Зеландии, России, Италии и Австрии. В конце 19 века наблюдается всплеск популярности водных видов спорта, предпосылкой для этого стало появление искусственных бассейнов.
Положительное воздействие плавания на здоровье: Занятия в бассейне нормализуют давление, сжигают калории, улучшают кровообращение, выпрямляют осанку, укрепляют мышцы спины и улучшают настроение. Плавание будет особенно полезно тем, кто страдает от боли в коленях или стопах. Удачи,надеюсь
f-moll, знаки - сиbмиbляbреb
В натуральном миноре:
ув.4(VI): реb-соль (до-ляb (м.6))
ум.5 (II): соль-реb (ляb-до (б.3))
В гармоническом миноре (VII#: ми бекар)
ув.4(IV): сиb-ми (ляb-фа (б.6))
ум.5(VII#): ми-сиb (фа-ляb (м.3))