Все знания об окружающем нас мире мы берём из наблюдений различных природных явлений. Например, из повседневных наблюдений мы знаем, что стрелка компаса всегда показывает на север, что осенью деревья сбрасывают листву и т.д. Когда человек пытается выяснить почему так происходит, он делает какие-то предположения, выражаясь научным языком - строит гипотезы. Гипотезы проверяются с опытов. Опыты отличаются от наблюдений тем, что во время опытов мы делаем измерения. Кроме того, проделывая опыты, всегда ставят перед собой цель и составляют план проведения опыта.
2. yXVIII столітті селяни розпочали вирощувати нові сільсько господарські рослини, зокрема картоплю, яку раніше називали «земляні яблука», а також соняшник. Значну роль у селянських господарствах відігравало утримування великої рогатоїхудоби, свиней, овець, коней, домашньої птиці. Також у селах можна було зустріти і майстерні ремісників, що виготовляли вироби для міс цевого вжитку.
3. На Правобережній і Західній Україні збереглося багато міст і містечок, заснованих ще у княж і часи: Львів, Кам'янець-Подільський, Луцьк та ін. Вони залишалися важливими центра ми суспільного життя навколишніх земель. Наприкінці XVIII
Одеса, Маріуполь, Херсон, що засновувалися як зручні порти для морської торгівлі.
4. Нове явище у XVIII столітті — поява підприємств, які виготов ляли полотно, панчохи, екіпаж і, фаянсовий і порцеляновий посуд. У містах будували великі кам 'яні будинки, в яких жили не лише найбагатші землевласники, а й найвпливовіші купці та власники підприємств, представники влади. Міста від початку свого існування приваблювали людей різних соціальних верств, а також іноземців. Населення міст було «стро катим», багатомовним і різнокультурним.
5. Тобто міста населяли представники різних культур, народностей.
6. Населення міст було різноманітним тому що їх населяли різні прошарки населення, різні народності тощо.
Решение в скане................