Признак Ген Генотип
Нормальное зрение XD XDXD XDXd XDY
Дальтонизм Xd XdXd XdY
Нормальный слух A АА или Аа
Глухота а аа
P: ♀ AаXDXd ♂ aaXdY
G: AXD AXd aXD aXd aXd aY
F1: aXd aY
AXD AaXDXd AaXDY
AXd AaXdXd AaXdY
aXD aaXDXd aaXDY
aXd aaXdXd aaXdY
ответ: вероятность рождения дочери с обеими аномалиями 12,5%
Гідрофіти — рослини, що занурені у воду лише нижньою частиною,
Гідатофіти — рослини повністю або більшою своєю частиною занурені у воду.Майже всі водяні рослини — багаторічники, що розмножуються вегетативно. Деякі водяні рослини (наяда, кушир) запилюються під водою; у інших квітки піднімаються над водою, де і відбувається запилення. Деякі водяні рослини пристосувалися до періодичного висихання водойм (наприклад, частуха, стрілиця, настурція).Водяні рослини відіграють роль у самоочищенні басейнів, хоча іноді (наприклад, Елодея, деякі види рдестів) і самі можуть бути шкідливими при сильному розростанні їх у водоймах і особливо у водосховищах. Для попередження швидкого і небажаного розповсюдження заростей, водяні рослини викошують спеціальними водними косарками; скошені водні рослини іноді вживають на корм худобі. Багато водних рослин розводять в акваріумах. До водяних рослин відносяться також багато водоростей (наприклад, зелені і синьозелені), які, сильно розростаючись, можуть викликати замор риби і заростання каналів і ставків-охолоджувачів теплових електростанцій. Іноді для очищення каналів та інших водойм розводять рослиноїдні види риб (білий амур і білий товстолобик). Для знищення водяних рослин використовують також гербіциди. Для водяних рослин, що є кормом для риб, розроблена спеціальна агротехніка.
Другой возможный механизм дополнительного взаимодействия может заключаться в том, что ген А кодирует структуру одной части (субъединицы) белка, необходимого для проявления какого-либо признака, а ген В – структуру другой субъединицы этого же белка. И только при наличии генов А и B, вместе взятых, синтезируется полноценный белок с четвертичной структурой, способной обеспечить проявление данного признака.
Следовательно, дополнительным называют такой вид взаимодействия генов, когда для проявления признака необходимо присутствие неаллельных генов А и B. Эти гены называют дополнительными или комплементарными.