Як не розминутися сьогодні з майбутнім 19 Дек
Як не розминутися з майбутнім? Безперечно, йдеться про вибір життєвого шляху. Куди спрямувати свої здібності? Який фах опановувати? Ці питання важливі для кожного з нас. Та на моє. глибоке переконання, це питання слід порушити трохи інакше: слід думати про вибір шляху для України, тоді й особисті питання буде простіше вирішувати. До цього треба докладати зусилля, тоді й вибір нашої життєвої дороги буде простішим. Чому? Та тому, що тоді не буде питання, їхати до Києва чи Дніпропетровська, чи якогось міста в Україні. За деяких обставин, особливо коли підростаюче й молоде покоління докладе зусиль для суспільного добра, ми будемо запитувати себе, де нам краще підвищити свій рівень — у Парижі чи Лондоні, у Будапешті чи Вашингтоні. Ми не можемо ідеалізувати майбутнє, бо ще французький філософ XIX ст. П. Буаст сказав: «Майбутнє — це канва, по якій уява вишиває відповідно до своєї примхи, але малюнок його ніколи не буває вірним». Та це не значить, що про нього взагалі не треба думати, ясна річ, що малюнок може не співпадати, але основні контури будуть промальовані чітко.
Однозначним є те, що Україна є не просто частиною Європи, а інтегрованою її частиною. Не забуваймо також про те, що геопо-літично Україна поєднує схід і захід, перебуваючи в центрі Європи. Хоча, безперечно, у суспільстві доводиться долати залишки посткомуністичних догматів, і це відбувається в дуже непростий б. На жаль, мушу констатувати, що носії російської мови (підкреслюю — не етнічні росіяни, які живуть в Україні, а саме носії, скоріше великодержавницької ідеології, а не російської мови) не тільки чинять спротив європейській інтеграції України, але й створюють нові партії, за гроші залучаючи туди молодих політиків, яких потім будуть навчати, як відстоювати грошові інтереси, а не інтереси України.
А мову будуть використовувати як такий собі — відволікаючий момент, так само, як вони використовують час від часу і проблему Чорноморського флоту. Російські політологи дали цьому визначення: «отвлєкалкі».
Кожен народ має свою історію, яку намагається зберегти неко-ректованою, аби потім не повторювати колишніх помилок. У японців є, наприклад, такі мудрі висловлювання: «Озирайся на минуле, коли хочеш знати майбутнє», «Шануватимеш минуле — знатимеш майбутнє», — вони свідчать про те, що кожна країна в певний період часу проходить якесь випробовування на шляху поступу в майбутнє. І Україна в цьому сенсі не є винятком. Нарешті, слід з великою повагою й увагою ставитися до тих національних меншин, що живуть на території України, адже вона для них стала батьківщиною, — про це ні на мить не слід забувати.
Тож щоб не розминутися з майбутнім, треба добре знати минуле й чітко уявляти собі майбутнє. А для цього має бути воля народу, бажання кращого життя і відданість своїй землі.
Образ «лесного брата» своими корнями уходит в легенды о благородных разбойниках, которые присутствуют в фольклоре практически всех европейских народов. Действительность, как обычно, мало походит на миф. Отряды «лесных», впервые массово появившиеся в Прибалтике во время Первой русской революции 1905-06 годов, за неполные 2 года сожгли 57 помещичьих усадеб, убили десятки царских чиновников и присвоили несколько миллионов рублей в ходе экспроприаций (проще говоря — ограблений банков). С подавлением революции их разгул также сошёл на нет.
Бандеровцы — изначально название членов Организации украинских националистов (ОУН(б)), которую возглавлял Степан Бандера с 1940 по 1959 год Война с бандитизмом была долгой и кровавой. Основные силы УПА были рассеяны в открытых боях частями МГБ, МВД и СА к лету 1946 года, когда бандеровцы перешли к партизанским действиям мелкими группами. В этот период основные силы УПА представляли не столько озлобленные банды, прятавшиеся в труднодоступных лесных и болотистых местах, сколько так называемые Самооборонные Кустовые Отделы (СКО), состоявшие из легализовавшихся ОУНовцев, под покровом ночи занимавшишся террором и диверсиями, а в дневное время, подобно оборотням принимавших вид мирных жителей.
Преступления бандеровцев вызвали огромное противостояние им со стороны советских партизан во время войны. По мере освобождения территории Украины от немцев Красной Армией активизировалось в своих действия и формирование УПА. Они пытались предотвратить установление на "своей" земле Советской власти. Проводились различные диверсии, к примеру, сожжения магазинов, уничтожения телеграфной связи, а также убийства людей, которые состояли в рядах Красной Армии. Порой вырезались целые семьи только за то, что они были лояльны к русским партизанам. Советские войска, по мере освобождения территорий, проводили и зачистку немецко-украинских националистов. Были уничтожены практически все большие группы УПА. Однако появились маленькие отряды, которые становилось все труднее вылавливать. Это было сложное время для западных украинцев. С одной стороны - Советская Армия, которая осуществляла мобилизацию взрослого мужского населения. С другой – формирования УПА, которые истребляли всех, кто был хоть каким-то образом связан с Советами. После же окончания Второй мировой на эту территорию для освобождения от группировок националистов были отправлены работники НКГБ и НКВД. Помимо этого, проводилась разъяснительная работа среди населения, в результате чего создавались так называемые “истребительные отряды”. Они помогали в ликвидации бандитских формирований.