1) Уважно слухайте інформацію про обстановку та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном.
2) Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте до нвалідам, дітям і людям похилого віку.
3) Навчіть дітей, як діяти під час землетрусу.
4) Дізнайтеся місце збору мешканців для евакуації. Завчасно вирішіть, де буде місце зустрічі вашої родини у разі евакуації.
5) Одягніться, візьміть документи та зберіть найбільш необхідні речі, невеликий запас харчів на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик.
6) Від’єднайте всі електроприлади від мережі, вимкніть газ та систему нагрівання.
7) Поставте на підлогу більш важкі та великі речі. Закріпіть речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великим склом.
8) Зберігайте у зручному місці один або декілька вогнегасників.
9) З’ясуйте чи не знаходиться ваше житло або місце роботи під загрозою затоплення (у разі руйнування греблі), зсуву або дії іншого стихійного лиха.
10) Виведіть худобу на більш безпечну місцевість.
Объяснение:
Особиста гігієна включає в себе широке коло питань, пов'язаних із раціональним розпорядком дня, доглядом за тілом, відмовою від шкідливих звичок, з гігієною одежі і взуття. Знання правил та вимог особистої гігієни обов'язкове кожній людині, їхнє виконання має не лише індивідуальне, але й соціальне значення, адже нехтування ними може призвести до розповсюдження захворювань у колективі.
Особиста гігієна передбачає ведення здорового життя, основами якого є:
• розпорядок дня з раціональним чергуванням праці та відпочинку з використанням фізичних вправ,
• гігієна сну,
• гігієна одягу,
• гігієна взуття,
• відмов від шкідливих звичок.
Объяснение:
Города и общество в целом здесь были сильнее, чем в Северо-Восточной Руси. Вплоть до конца XV в. сохранились древние вечевые традиции. По существу, сменились только правители: на смену Рюриковичам пришли Гедиминовичи. Юго-западные города заключали с приглашенными литовскими князьями договоры, предусматривавшие широкие права местного самоуправления.
Таким образом, Великое княжество Литовское формировалось как федеративное государство, отдельные провинции которого были вполне самостоятельными.