1.сколько полных кругов проезжает гонщик по кольцевой трассе диаметром 700 м с постоянной по модулю скоростью за 5 минут, если центростремительное ускорение его автомобиля 25 м/с2?
2.вал представляет собой два приваренных друг к другу стальных цилиндра разных радиусов, которые вращаются вокруг одной оси. найдите центростремительное ускорение крайних точек меньшего цилиндра, если известно, что линейная скорость точки, лежащей на расстоянии 30 см от центра большего цилиндра, 10 м/с, а его диаметр 1,2 м. радиусы цилиндров относятся как 1/3.
Місяць притягує до себе все на нашій планеті. Найлегше Місяцю вдається притягувати воду, формуючи на Землі припливи і відливи. Але не менш сильно Місяць притягує увагу людей протягом тисячоліть, ставлячи сотні запитань і загадок.
Місяць найближче до Землі небесне тіло і єдиний супутник. На якій відстані від Землі знаходиться Місяць і як йому вдається так сильно впливати на наше життя?
У середньому відстань від Землі до Місяця становить ні багато ні мало - 384 401 кілометр. На автомобілі нам треба було б їхати на Місяць без зупинки більше півроку. І то, якщо часом перевищувати швидкість, порушуючи галактичні Правила дорожнього руху. Може бути на ракеті вийти швидше і люди знову полетять на Місяць.
Місяць обертається навколо Землі не по колу, а по приплюснутому колу - еліпсу. І коли Місяць максимально наближається відстань між Землею і Місяцем скорочується на 28 000 кілометрів до 356 400 кілометрів. Таке мінімальне наближення Місяця до Землі називається перигей. А максимальна відстань називається апогей і дорівнює цілим 406 700 кілометрів.
В даний час астрономи за до сучасних приладів з лазерним променем можуть визначати відстань між Землею і Місяцем з точністю до декількох сантиметрів.
Так виглядала б Москва, якби Місяць перебував на орбіті в 1000 км від Землі.
Променю світла потрібно трохи більше однієї секунди, щоб подолати цю відстань. Місяць рухається в космічному просторі по своїй орбіті зі швидкістю 2681 км/год ,тобто у вісім разів швидше боліда Формули-1.
Цікаво, що з Землі ми завжди можемо бачити лише одну сторону Місяця. Такий собі "невеликий" диск діаметр якого 3476 км. Приблизно в десяту частину площі всієї України.
Температура на освітленій сонцем стороні Місяця досягає 130°С і падає на сутінкової стороні до мінус 170-180°С.
Місяць не "світитися" сам, а лише відображає Сонце. І Земля періодично загороджує собою частину Місяця від сонячного світла, чому нам і здається, що Місяць змінює свою форму.