Таблица
h, см l, см F тяж, Н F тяги, Н А полез, Дж А затр, Н КПД, %
10 50 6 3 0,6 1,5 40
a) Формула механической работы
A = Fs, где А - работа, F - сила и s - пройденный путь
b) Полезная работа
А полез = F тяж · h = 6 · 0.1 = 0.6 (Дж)
с) Работа, совершённая при движении тела по наклонной плоскости
А затр = F тяги · s = 3 · 0.5 = 1.5 (Дж)
d) Коэффициент полезного действия
η = А полез : А затр · 100% = 0,6 : 1,5 · 100% = 40%
міжнародна система одиниць (сі) (міжнародна абревіатура si з фр. système international d'unités) — сучасна форма метричної системи, збудована на базі семи основних одиниць[1]. сі є найуживанішою системою одиниць при проведенні вимірювань та розрахунків в різних галузях науки, техніки, торгівлі тощо.
у 1960 11-ю генеральною конференцією з мір та ваг міжнародна система одиниць сі була рекомендована як практична система одиниць для вимірювань фізичних величин. головна мета впровадження такої системи — об'єднання великої кількості систем одиниць (сгс, мкгсс, мкс тощо) з різних галузей науки й техніки та усунення труднощів, пов'язаних з використанням значної кількості коефіцієнтів при перерахунках між ними і створенням великої кількості еталонів для забезпечення необхідної точності. переваги сі забезпечують підвищення продуктивності праці проектантів, виробників, науковців; спрощують та полегшують навчальний процес, а також практику міжнародних контактів між державами.
міжнародна система одиниць сі складається з набору одиниць вимірювання та набору кратних і часткових префіксів до них. система також визначає стандартні і позначення для одиниць та правила запису похідних одиниць.
система сі не є незмінною, вона є набором стандартів, в якому створюються одиниці виміру та коригуються їхні визначення згідно з міжнародними залежно від рівня сучасного розвитку вимірювальних технологій.