1. Найти общее сопротивление параллельно соединённых ламп (по формуле сопротивления параллельно соединённых проводников).
Отв. 50 Ом.
2. Ламповый участок цепи с реостатом соединён последовательно. Известно, что при таком соединении общее напряжение равно сумме напряжений, поэтому из 220 В на реостат падает 100 В.
3. По закону Ома для участка цепи находим силу тока через напряжение на лампах и общее сопротивление ламп.
Отв. 2,4 А.
4. Такой же ток идёт по реостату. Мощность тока в реостате находим через произведение силы тока и напряжения на реостате.
Отв. 240 Вт.
Fа1 > Fа3 > Fа2
Объяснение:
Значення виштовхувальної сили пропорційно залежить від об'єму тіла, густини рідини або газу, в яке занурене тіло й від прискорення вільного падіння (Fа = ρgV). Отже, порівнюючи чисельні значення густини рідини або газу ми можемо зробити висновок про величину сили Архимеда.
На циліндр занурений у воду буде діяти найбільша виштовхувальна сила (Fа1), так як густина води є більшою за густину олії й гасу (ρводи = 1000 кг/м3)
На циліндр занурений у гас буде діяти найменша виштовхувальна сила (Fа2), бо густина гасу є найменшою, порівняно з густиною олії й води (ρгасу = 800 кг/м3).
Так як густина олії 900 кг/м3 на третій циліндр буде діяти виштовхувальна сила (Fа3), яка буде більшою за Fа2, проте меншою за Fа1.
Запишемо отримані результати у вигляді подвійної нерівності:
Fа1 > Fа3 > Fа2