ответ: (3) — 20 секунд.
Объяснение:
1. Обозначим мощность за N, а время нагрева — . Время плавления — t.
2. Количество теплоты, затраченное на плавление, равно работе нагревательного прибора за 9 минут 20 секунд:
N • t = λ • m
Получаем выражение мощности:
N = (λ • m) : t
3. Количество теплоты, потраченное на нагрев, будет равно работе нагревательного прибора за время .
В условии задачи сказано, что мощность в обеих случаях одинакова.
Получаем:
Следовательно,
4. Проведём расчёт:
Округлив до целых, получим ответ — 20 секунд.
кажуть, що і. ньютон сам розповідав, як він зробив відкриття закону всесвітнього тяжіння. якось науковець гуляв яблуневим садом і побачив у денному небі місяць. у цей момент на його очах з гілки впало яблуко. саме тоді вчений подумав про те, що, можливо, це одна сила змушує яблуко падати на землю, а місяць залишатися на навколоземній орбіті.
згадуємо гравітаційну взаємодію
усі без винятку фізичні тіла у всесвіті притягуються одне до одного — це явище називають всесвітнім тяжінням або гравітацією (від латин. gravitas — вага).
гравітаційна взаємодія — взаємодія, яка є властивою всім тілам у всесвіті й виявляється в їхньому взаємному притяганні одне до одного.
наприклад, зараз ви і цей підручник взаємодієте силами гравітаційного притягання. однак у цьому випадку сили настільки малі, що їх не зафіксують навіть найточніші сучасні прилади. сили гравітаційного притягання сягають помітного значення тільки тоді, коли хоча б одне з тіл має масу, порівнянну з масою небесних тіл (чорних дір, зір, планет і їхніх супутників тощо).
гравітаційна взаємодія здійснюється завдяки особливому виду матерії — гравітаційному полю, яке існує навколо будь-якого тіла: зорі, планети, людини, книжки, молекули, атома тощо.