смотря какой временной период имеется в виду
Самое сильное влияние, по-моему, оказала ядерная физика. Страх ядерного удара изменил навсегда общественные отношения.
Развитие современной медицины - в частности, возможность пересадки органов, что опровергает поговорку "здоровье за деньги не купишь".
Вообще урбанизация не могла достигнуть таких масштабов без развития науки. Химия, например, повлияла в частности неизгладимо на производство продуктов. Мы едим не ту пищу совершенно, что наши предки.
и такие примеры можно приводить бесконечно
10 лет назад
Если проводники с током одного направления находяться близко, друг к другу, то магнитные линии этих проводников будут заставлять проводники притягиваться.
Магнитные линии двух проводников с током разных направлений в пространстве между проводниками направлены в одну сторону.
Магнитные линии, имеющие одинаковое направление, будут взаимно отталкиваться. Поэтому проводники с током противоположного направления отталкиваются один от другого.
Взято из материалов учебника и некоторых знаний головного мозга:)
Свинцеві стіни захищають від радіації
Правда лише частково. Тут потрібно розібрати два моменти. Перший — те, що існує кілька видів радіації, пов'язаних з різними типами випромінюваних частинок.
Існує альфа-випромінювання — це ядра атомів гелію-4 (He-4). Вони дуже ефективно іонізують все навколо. Але їх зупиняє навіть одяг. Тобто якщо перед вами джерело альфа-випромінювання і ви в одязі, в окулярах, то нічого поганого вам не буде.
Існує бета-випромінювання — це електрони. У електронів іонізуюча здатність нижча, однак це більш глибоко проникаюче випромінювання. Проте його можна зупинити, наприклад, невеликим шаром алюмінієвої фольги.
І нарешті, існує гамма-випромінювання — електромагнітне випромінювання, яке має, якщо порівнювати при однаковій інтенсивності, найменшу іонізуючу здатність, але кращі проникаючі здатності і тому представляє найбільшу небезпеку. Тобто в який би захисний костюм ви не закутались перед гамма-джерелом, ви все одно отримаєте дозу радіації. Саме захист від гамма-випромінювання асоціюється зі свинцевими погребами, бункерами і так далі.
При однаковій товщині шар свинцю буде трохи ефективнішим, ніж такий же шар, наприклад, бетону або спресованого ґрунту. Свинець дещо чарівний матеріал. Важливий параметр — це щільність, а у свинцю вона висока. Саме через щільність свинець дійсно часто використовувався в захисних цілях в середині XX століття, на початку ядерної епохи. Але свинець має певну токсичність, тому сьогодні для тих же цілей використовують, наприклад, просто більш товсті шари бетону.