Fм %3D 600 H. Lм %3D 12 см %3D 0,12 м. Lб %3D 3 см %3D 0,03 м. Fб - ? Гидравлический пресс даёт выигрыш в силе, но не даёт выигрыш в работе. Механическая работа малого поршня равна работе большого поршня: Ам%3DА6. Работа малого поршня Ам определяется формулой: Aм %3DFM "Lм, где Fм- сила малого поршня, Lм - перемещение малого поршня. Работа большого поршня Аб выразим формулой: Аб 3DF6 "Lб, где Fб - сила большого поршня, L6- перемещение большого поршня . Fб %3D 600 H *О,12 м/0,03 м %3D 2400 Н. ответ: жидкость действует на большой поршень с силой Fб %3D 2400 Н.
Машини призначені для перетворення внутрішньої енергії палива на механічну енергію, називають тепловими машинами.
Механічна енергія згодом може перетворитись на електричну енергію й будь-які інші види енергії.
У більшості сучасних теплових машин механічну роботу здійснює газ, що розширюється в процесі нагрівання. Цей газ називають робочим тілом. В автомобільному двигуні робочим
Про коефіцієнт корисної дії теплових машин
Складним був шлях людства до першої теплової машини. Лише в середині XVIII століття здійснилась давня мрія людини про використання енергії пари для виконання роботи. Як виконується робота в паровій машині? У топці горить паливо. В результаті його згоряння звільняється певна кількість енергії. Вона передається воді, яка нагрівається до кипіння. Утворюється пара, її спрямовують у циліндр з поршнем. Пара діє на поршень з певною силою. Поршень рухається? долаючи опір, що його чинять зв'язані з ним механізми. Якщо, наприклад, з поршнем парової машини зв'язаний через передавальний механізм підіймальний пристрій, то енергія пари здійснює роботу, долаючи тертя в з'єднаннях машини і силу тяжіння вантажу, який піднімається.
Скільки роботи може виконати парова машина? Скільки завгодно. Якщо підтримувати вогонь у топці і своєчасно замінювати зношені внаслідок тертя деталі машини, то можна задовольнити в принципі будь-яку потребу в роботі. Але тут виникає принципово важливе запитання: скільки палива потрібно для виконання певної роботи? Адже паливо — річ відносно дорога. Його треба видобувати, підвезти, завантажити в топку. Крім того, паливо згоряє не повністю, утворюються відходи, які треба періодично прибирати. Усе це потребує затрат праці.