Объяснение:
Атоми – це дрібні частки, з яких складається речовина.
Молекули – це також елементарні частинки, з яких складається будь-яка речовина. різних молекулах знаходиться різна кількість атомів певного виду і різної кількості. Молекула має складну архітектурну споруду, де у кожного атома своє місце і свої цілком певні сусіди.
Властивості молекули визначаються тим, скільки в ній атомів. На ці властивості впливає порядок і конфігурація з’єднання атомів. Атомна споруда, яка утворює молекулу, може бути жорсткою, але не у всіх випадках. Кожен атом знаходиться в безперервному русі, він коливається біля свого положення рівноваги. При цьому вільна молекула в процесі її теплового руху має різні конфігурації.
Молекула електрично є нейтральною частинкою. Вона є найменшою часткою речовини, яка володіє його хімічними властивостями. У разі одноатомних молекул таких, як інертні гази, властивості молекули й атома збігаються.
Атоми в молекулі об’єднані хімічними зв’язками.
Так удельное вращение d-глюкозы [a]D20 =52,5o, удельное вращение d-фруктозы [a]D20 = -93o, удельное вращение сахарозы +66,5о. При вычислении удельного вращения учитываются температура и концентрация раствора, длина волны применявшегося света и т. п. Благодаря этому удельное вращение представляет совершенно определенную характерную для данного вещества физическую константу, служащую для идентифицирования вещества и для суждения о степени его чистоты. Особенное значение удельное вращение имеет для углеводов, так как для них нехарактерны многие другие свойства, такие как температуры плавления и кипения, вследствие того что они не перегоняются без разложения даже в высоком вакууме углеводов вращать плоскость поляризации используется для количественного определения их в растворе при поляриметра. Поляриметрическое определение сахара широко применяется в свеклосахарном производст