принцип действия электроскопа основан на том, что на одноименно заряженные тела действуют силы взаимного отталкивания.
один из вариантов простейшего электроскопа состоит из металлического стержня —электрода и подвешенных к нему двух листочков фольги. при прикосновении к электроду заряженным предметом заряды стекают через электрод на листочки фольги, листочки оказываются одноименно заряженными и поэтому отклоняются друг от друга. для того, чтобы листочки фольги не от движения воздуха, их обычно помещают в стеклянный сосуд. из сосуда при этом может быть откачан воздух для предотвращения быстрой утечки заряда с фольги.
электроскоп как прибор сыграл важную роль на ранних этапах изучения электричества. принцип электроскопа используется для измерения заряда в некоторых видах индивидуальных дозиметров. электроскоп (от греческих слов «электрон» и skopeo – наблюдать, обнаруживать) – прибор для обнаружения электрических зарядов.
электроскоп состоит из металлического стержня, к которому подвешены две полоски бумаги или алюминиевой фольги. стержень укреплён при эбонитовой пробки внутри металлического корпуса цилиндрической формы, закрытого стеклянными крышками
Механічна енергія – це енергія, пов’язана з рухом об’єкта або його положенням. Найбільш розповсюджена в повсякденному житті – механічна енергія. Механічна енергія створюється до тих пір, поки об’єкт рухається. Всі об’єкти в русі містять механічну енергію. Хоча механічна енергія не може бути ні створена, ні знищена, вона може бути перетворена в інший тип енергії. Парові двигуни, можуть перетворювати механічну енергію в інші види енергії. Деякі машини або пристрої можуть перетворювати тепло в механічну енергію. Електродвигун виробляє механічну енергію з електричної енергії, в той час як генератор виконує зворотне. Робота гідроелектростанції полягає в отриманні електричної енергії з механічної енергії води. Вітрова турбіна, перетворює кінетичну енергію газу або пари в механічну енергію. Коли об’єкт втрачає механічну енергію, він отримує тепло або підвищує температуру. Джеймс Джоул – фізик, який виявив зв’язок між втратою механічної енергії і отриманням тепла. Якщо об’єкт містить механічну енергію, то він здатний виконувати роботу. Механічна енергія відома з давніх часів і застосовується в таких пристроях, як: стріла, спис, ніж, сокира, баліста, візок, маятник, журавель, вітряк, водяне колесо, вітрило, гончарний круг, годинник, та інші різноманітні механізми… Наведемо приклади найбільш поширених і використовуваних джерел механічної енергії: вітер, течія річок, припливи і відливи морів і океанів, сільськогосподарські тварини, і сама людина.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakty-pro-mekhanichnu-enerhiiu/
двадцать символов требуется