Верхньоволзькі озера розташовані в Тверській області на північний захід від Селігеру довгим ланцюгом, витягнутим спочатку в меридіональному, а потім в широтному напрямку.
Через всю систему озер протікає Волга. У своїй середній частині система озер віддалена від Селігеру приблизно на 40 км, а на початку і в кінці наближається до нього на відстань до 10 км. Колись, ймовірно, та і інша водні системи становили єдине ціле[1].
Верхньоволзькі озера, як і озеро Селігер, мають безліч невеликих озер-супутників, що лежать вище за течією Волги і з'єднаних з ними річками або струмками. До них належать озера Малий і Великий Верхіти у витоку Волги, озера Стергут, Святе, Кленове, Лапіно, Хвошня, Істошня в околицях Стержу, озера Березуг, Вітбіно, Лопастиці, Осечно, Слаутіно на західному березі Вселуга. Деякі з них, наприклад озеро Вітбіно, розташовані у вузьких западинах і досягають значної глибини.
Примітки
правило правой руки
кладем ладонь на катушку так, чтоб четыре пальца правой руки показывали направление движения тока по виткам
тогда большой палец-покажет направление вектора магнитной индукции,
линия направления совпадает со стальным стержнем -и будут выходить из СЕВЕРНОГО (отриц.) полюса- а входить в ЮЖНЫЙ(полож) полюс -с другой стороны
это и есть электромагнит
можно изменить положение полюсов у этого электромагнита
ток надо пустить в другую сторону--руку переставить в другом направлении и так далее...
m=1 кг d=10 м h=0.2 м T=?
Длина одной половины проволоки L=√(h²+d²/4)
Если построить рисунок и взять соотношения, то
T/(m*g/2)=L/h T=(m*g*√(h²+d²/4))/(2*h)=(1*10*√(0.04+100/4)/(2*0.2)=125 H