Масса стального шара:
m₁ = ρ₁V₁, где ρ₁ = 7800 кг/м³ - плотность стали
V₁ - объем стали, пошедший на изготовление шара
Масса пробкового шара:
m₂ = ρ₂V₂, где ρ₁ = 240 кг/м³ - плотность пробки
V₁ - объем пробки, пошедший на изготовление шара
Так как, по условию, m₁ = m₂, то:
ρ₁V₁ = ρ₂V₂ => V₂/V₁ = ρ₁/ρ₂ = 7800 : 240 = 32,5
Таким образом, учитывая, что размеры шаров одинаковые, можно утверждать, что объем стали в стальном шаре, по отношению к объему пробки в пробковом, меньше в 32,5 раза.
Оставшийся объем в стальном шаре, очевидно, занимает воздух.
Можно оценить размеры полости в стальном шаре.
Так как сталь занимает 1 часть объема шара (V₂), а весь шар составляют 32,5 части, то на полость внутри шара приходится:
Vₙ = 32,5V₂ - V₂ = 31,5V₂
В процентном отношении:
Vₙ = 100 : 32,5 · 31,5 ≈ 97% - занимает полость
V₂ = V - Vₙ = 100 - 97 = 3% - занимает сталь
вот постав "Лучший" ответ очень надо
Объяснение:
Але не завжди електризація тіл приносить користь.
У друкарських машинах (фото) електризація папери викликає її згортання і брак при друку. При цьому можуть виникнути іскри, які викликають пожежа.
Водії бензовозів страждають від електризації щомиті: під час накачування пального в автоцистерну утворюються електричні заряди; під час перевезення пальне взаємодіє з поверхнею автоцистерни - заряди продовжують накопичуватися. Переливаючи бензин по трубах, наприклад в баки літака, вони наражають себе на небезпеку вибуху.
У текстильній промисловості нитки прилипають до гребенів чисельних машин, при цьому плутаються і часто рвуться. В процесі обробки окремих тканин ворс на них може піддаватися стрижці. Леза ножів працюють з великою швидкістю, і при цьому тканину і ножі сильно електризуються. Однак, від електризації існує дуже ефективний захист - заземлення.