Гирло Амазонки це найширше річкове гирло в світі. В гирлі Амазонки налічують тисячі островів, найбільший з них має площу рівну площі Шотландії. У цьому гігантському гирлі відбувається постійна боротьба солоної та прісної води. Припливи атлантичного океану пробиваються вглиб річки, змітаючи все на своєму шляху. Це явище називається припливною хвилею Амазонки або хвилею поророка. Її основні витоки, Мараньйон і Укаялі беруть початок у Перуанських Андах і об'єднуються в один потік довжиною 4 тисячі км, що тече на схід через Бразилію.
В воздухе всегда содержится водяной пар. Водяной пар — это вовсе не те белые клубы около паровоза или над самоваром, которые в повседневной жизни мы называем «паром». В действительности водяной пар — это бесцветный и невидимый газ.Белые клубы над самоваром, так же как и облака в небе, состоят из мельчайших капелек воды и представляют результат перехода водяного пара из газообразной формы в жидкую — в воду. Такой переход газа в жидкость называется конденсацией, а обратный переход жидкой воды в водяной пар носит название испарения. Конденсация и испарение тесно связаны с изменениями температуры воздуха.
Її основні витоки, Мараньйон і Укаялі беруть початок у Перуанських Андах і об'єднуються в один потік довжиною 4 тисячі км, що тече на схід через Бразилію.