Почему почвы пустынь сильно засолены?
Выберите ответ
испаряется, соль остается
вода с поверхности почв быстро исполняется соль осталась от времени
, когда на месте степей было море
ветер приносит соль из котловин высохших соленых озер
O солелюбивые травы концентрируют в себе соль и, отмирая, обогащают ею почву
Укажите общую черту тундры и степи России
Выберите ответ
заболоченность территории
одинаковые температурные условия
примерно одинаковое количество осадков
Какие животные являются типичными обитателями зоны степей?
Выберите ответ
тушканчики, лемминги
сайгаки, лисы
суслики, сурки
заяц-русак, заяц-беляк
Зона пустынь и полупустынь в России занимает часть низменности
Выберите ответ
Северо-Сибирской
Лено-Вилюйской
Яно-Индигирской
Прикаспийской
К степным птицам относятся:
Выберите ответ
дрофа, стрепет
дрофа, тетерев
казарка, глухарь
глухарь, рябчик
Коэффициент увлажнения в зоне степей
Выберите ответ
K = 0
K = 1
K > 1
K < 1
Из насекомых и паукообразных в пустынях практически не встречаются
Выберите ответ
скорпионы
пауки
бабочки
Верно ли суждения
В зоне степей наблюдаются
высокие летние температуры.
Пустыня - самая жаркая природная зона России
Почвы пустынь засолены.
Запас растительной массы
в степях значительно больше, чем в зоне лесов.
Полупустыни характеризуются переходными чертами от степей к пустыням.
Коэффициент увлажнения
пустыни составляет около 0,9
Выберите признаки характерные для природной зоны
Выберите ответ
растут дуб, клен, ясень,липа;
природная зона
расположена на юге Русской равнины и Западной Сибири;
почвы - черноземы;
средняя температура июля
+5…+10 °C;
выпадает много осадков;
почвы неплодородны;
значительная часть
территории распахана;
Какие из перечисленных растений характерны для природной зоны полупустынь и пустынь России?
Выберите ответ
тимофеевка и ковыль
ягель и морошка
полынь и солянка
дуб и клён
Населення – 4,6 млрд осіб.
Середня висота: Європи – 300 м, Азії – 950 м.
Найвища точка над р. м. – г. Джомолунгма (8 848 м)
ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. Євразія – це материк, на якому ми живемо. Вона є найбільшим континентом нашої планети. Її площа складає майже третину площі всього суходолу Землі. Євразія – єдиний материк, який омивають усі чотири океани Землі. Значна її протяжність з півночі на південь (на 8 500 км) обумовила розміщення в усіх географічних поясах Північної півкулі. Ще більшою є протяжність із заходу на схід – на 16 000 км. Це спричиняє надзвичайну різноманітність природних умов.

Мал. Озеро в заполяр'ї. Швеція
Ви вже знаєте, що в Євразії розрізняють дві частини світу – Європу й Азію. Назва Європа походить від фінікійського слова: „ереб” – захід, а Азія – від ассірійського слова „асу” – схід. Уявлення про них як різні частини світу склалося в давнину, значно раніше, ніж люди дізналися про істинні розміри всього материка. Тому такий поділ є не географічним, а лише історичним. Межу між Європою й Азією проводять умовно по таким об’єктам: східне підніжжя Уральських гір – річка Емба – північне узбережжя Каспійського моря – Кумо-Маницька западина – Азовське і Чорне моря – протоки Босфор і Дарданелли, що сполучають Чорне, Мармурове і Середземне моря. Босфор, завширшки у найвужчому місці лише 700 м, є найвужчою протокою в світі (при довжині 30 км). Через Босфор збудовано мости, що з’єднують Азію з Європою.
Азіатська частина материка значно більша за площею, ніж європейська, яка видається лише великим півостровом Азії. В Європі неможливо віддалитися від морського узбережжя більш ніж на 600 км. Натомість внутрішні райони Азії так віддалені від морів, як ніде на земній кулі (більш як на 1 500 км).
Євразія наближена до Африки, від якої її відокремлюють лише вузькі смужки води –Гібралтарська протока, Суецький канал і Червоне море. Так само лише вузька Берингова протокавідділяє Євразію від Північної Америки. Від інших материків її відділяють значні простори океанів.
БЕРЕГОВА ЛІНІЯ. Крайніми точками Євразії є: на півночі – мис Челюскін на півострові Таймир, південна – мис Піай на Малаккському півострові, західна – мис Рока на Піренейському півострові, східна – мис Дежньова на Чукотському півострові.
Береги Євразії сильно розчленовані. На заході Атлантичний океан глибоко вдається в суходіл своїми внутрішніми Чорним, Азовським, Середземним іБалтійським морями, виокремлюючи Кримський,Балканський, Апеннінський, Піренейський таСкандинавський півострови. Глибоко вдаються в материк і великі затоки – Біскайська і Ботнічна. Поблизу узбережжя лежать острови Великобританія,Ірландія, Сицилія.
Натомість окраїнні моря Північного Льодовитого океану такі, як Баренцове та Східносибірськенеглибоко вдаються в суходіл. Найбільшими півостровами на півночі Євразії є Таймир і Чукотський. На деякій відстані від узбережжя розкидані численні острови і архіпелаги – Шпіцберген, Земля Франца-Йосифа, Нова Земля.
Сильно порізані береги Євразії і на сході. Окраїнні моря Берингове, Охотське, Японське, Жовте,Східнокитайське, Південнокитайське відокремлені від Тихого океану півостровами (Камчатка, Корея) і ланцюгами островів (Сахалін, Японські острови). Біля південно-східних берегів материка розміщуютьсяФіліппінські, Малі Зондські та Великі Зондські (що охоплюють острови Калімантан, Суматра, Ява)острови. Острів Суматру від півострова Малакки відокремлює Малаккська протока, а від острова Яви –Зондська протока.
На півдні Євразії своїми розмірами виділяютьсяпівострови Індокитай, Малакка, Індостан, Аравійський.Глибоко вдаються в материк великі затоки – Сіамська,Бенгальська, Перська, Аденська та окраїнне Аравійське море.