от ๖ۣۜAbduqodir
Отсчет времени основан на наблюдении за вращением Земли вокруг своей оси и Солнца. Принято выделять звездное время, солнечное время и другие виды времени. Основной единицей звездного времени считаются звездные сутки.
потому что земля крутиться и за час проодалевает 15°
Линия перемены даты — условная линия на поверхности земного шара, проходящая от полюса до полюса, по разные стороны которой местное время отличается на сутки (или почти на сутки). То есть по разные стороны линии часы показывают примерно одно время суток
Всю поверхность Земли ученые разделили на 24 часовых пояса, при этом учитывая промежуток в 15 градусов долготы. Средняя Азия расположена на двух часовых поясах (4-й и 5-й). Новые сутки начинаются с середины 12-часового пояса, т.е на меридиане 180° долготы. Узбекистан расположена на 5-й часовой пояси
Південна Америка знаходиться в 5 кліматичних поясах: це субекваторіальний, екваторіальний, субтропічний, тропічний і помірний пояс. Материк омивається двома океанами: на сході – Атлантичним, на заході – Тихим.
Південна Америка – самий дощовий материк, так як більша частина його знаходиться в екваторіальних широтах, куди надходить вологе повітря з океанів. На материку знаходиться саме вологе місце на Землі. На західних схилах Анд, біля їх північного закінчення, дощі виливають за рік стільки води, що, чи не стікаючи, вона могла б покрити землю шаром до 15 метрів.Протікає на самому вологому материку і сама ріка на планеті – Амазонка з річковим басейном, рівним площі Австралії.
Система водоспадів Ігуасу на другий за величиною річці Парані, чий рокіт чується ще за 25км, тягнеться на відстань 3 км.
На одній з приток третьої за величиною річки Оріноко з майже кілометрової висоти падає стріла найвищого в світі водоспаду Анхель.
З безлічі озер найвідоміше – Тітікака – найбільше високогірне озеро з постійною температурою води + 14 ° С.
Саме через таку велику кількість водних ресурсів і сталося те, що Південна Америка стала найвологішим матері серед усіх існуючих на Землі.