Для России характерно распространение всех типов рельефа. Такое разнообразие объясняется, прежде всего, большими размерами территории и сложной геологической историей этой территории, что в свою очередь определило разнообразие полезных ископаемых. Горные системы расположены в основном на границах литосферных плит, а равнины находятся на участках малоподвижных платформ. Для отдельных геологических периодов характерны свои сочетания условий, наиболее благоприятных для образования того или иного полезного ископаемого.
Рудные полезные ископаемые образовались из магмы, проникшей в земную кору. Магматическая деятельность наиболее активно проявляется в сейсмически активных зонах, поэтому рудные полезные ископаемые приурочены к складчатым областям. Там, где магматическая деятельность проявилась на ранних стадиях развития пояса, преобладают медные, медно-никелевые, хромовые, месторождения платины. Там, где магматическая деятельность проявилась на поздних стадиях, преобладают свинцово-цинковые руды, золото, серебро, оловянные, вольфрамовые руды. В пределах платформ рудные ископаемые приурочены к складчатому основанию, которое на большей их части погребено под мощным осадочным чехлом. Основные полезные ископаемые платформ связаны с их осадочным чехлом. Прежде всего, это — горючие ископаемые. На дне морей, озер и в болотах накапливались органические остатки, превратившиеся в дальнейшем в обширные нефтяные и газовые месторождения, залежи каменного и бурого угля, горючие сланцы
Туризм відіграє винятково пріоритетну роль з розширення внутрішнього ринку як основи стабільного економічного зростання, дає можливість створити умови для виведення України на світовий рівень надання туристичних послуг та досягти високої економічної ефективності у розвитку цієї галузі, тому дуже важливо проаналізувати та виявити проблеми туризму та туристичних потоків в Україні. Уся територія України характеризується виключно сприятливими умовами для проведення різних видів туристичної діяльності та наявністю різноманітних рекреаційних ресурсів для відпочинку і лікування населення. У навчальному посібнику: Кузик С.П. Географія туризму. - К.: Знання, 2011, дана оцінка природних, рекреаційних та історико-культурних туристичних ресурсів України.
В Україні є великі рекреаційні ресурси, які мають міжнародне значення. Природний потенціал України складають узбережжя Чорного та Азовського морів, рельєф, водні (понад 70 тис. річок, більш як 3 тис. природних озер і 22 тис. штучних водоймищ), лісові, рослинні та тваринні ресурси. Родовища лікувальних грязей, а також мінеральних і радонових вод входять до рекреаційного потенціалу нашої країни, який має не тільки внутрішнє, але й міжнародне значення. В Україні створено 11 національних природних парків, 15 державних заповідників, заказники, дендропарки, пам'ятники садово-паркового мистецтва, які належать до природоохоронних територій.
Українські Карпати... Вже сама назва викликає приємні відчуття, нагадує чарівну співанку-коломийку про цей унікальний і величний край, який асоціюється з дивною, давньою-прадавньою казкою, і тоді виринає в серці колись почута гуцульська мелодія про оброслі смерековими ясновидами високі гори, а голос трембіти кличе відвідати цю благодатну, незбагненну і чарівну землю. Книга Зачаровані Карпати : Заповідники та національні природні парки Закарпаття / Під заг. ред. Ф. Д. Гамора, В. І. Камендаря. - Ужгород : Карпати, 2005 – це своєрідне за до захопливої подорожі заповідними місцями Карпатських Гір. Це видання дасть можливість глибше пізнати унікальну природу Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку, Національного природного парку “Синевир”, ландшафтного парку “Зачарований край” – найзначніших природоохоронних територій Закарпаття.
Південь України. Благодатний край, де жаркий родючий степ зустрічається з прохолодою чорноморських хвиль. Тут багато унікальних місць, які можна використовувати для найвишуканіших подорожей та відпочинку.
Объяснение:Брала чуть-чуть с інтернета чуть-чуть знаю сама!