За топографічною картою географічні координати точок, а саме географічну широту (φ) та географічну довготу (λ), визначають в градусах, мінутах та секундах, 1°=60.', 1'=60''.
Прямокутні координати точок записують семизначними числами. Її визначають за лініями кілометрової сітки. Координата (х) визначається за горизонтальними лініями сітки. Вона показує відстань у метрах від будь-якої точки до екватора. Координату (у) відраховують за вертикальними лініями сітки. Вона показує відстань від нульового меридіана до будь-якої точки.
Величину азимутів виражають у .градусах і відраховують за рухом стрілки годинника від 0.° до .360.°. Азимут предмета, що розміщений на північ від гача становить 0(360) ° , на північний схід - 45.°, на схід - .90..° на південний схід- ..135.°, на південь-.180.° на південний захід- 225.°, на захід -.270..°, на північний захід-.315.°. На місцевості азимут визначають за до компаса, на топографічній карті плані за до транспортира..
Живые организмы сформировали современную атмосферу Земли, из их отмёрших остатков с других животных, бактерий и грибов сформировались почвы, массивы мела, известняков, мраморов, доломитов - осадочные пород. (Они формировались преимущественно из растений)
(В результате жизнедеятельности организмов возникла почва, к составу и характеру которой при в процессе эволюции растения и животные. Изменился и климат, и возникли его особенности - микроклиматы.
Состав морской воды зависит от деятельности морских организмов. Растения, живущие на песчаной почве, изменяют ее структуру.)
в XV
Объяснение: