Субъекты Федерации:
1. Национально – территориальные образования:
1) Республики (22)
2) Автономии:
-Автономная область (1)
-Автономные округа (4)
2. Государственно – территориальные образования:
1) Края (9)
2) Области (46)
3) Города Федерального значения (3):
-Москва
-Санкт-Петербург
-Симферополь
Субъекты Российской Федерации:
Республики (22):
Республика Карелия, республика Коми, республика Мордовия Чувашская республика, республика Марий Эл, республика Татарстан, республика Калмыкия, республика Крым, Карачаево – Черкесская республика, Кабардино –Балкарская республика, республика Адыгея, республика Северная Осетия, республика Ингушетия, Чеченская республика, республика Дагестан, республика Башкортостан, Удмуртская республика, республика Алтай, республика Хакасия, республика Тыва, республика Бурятия, республика Соха (Якутия).
Автономные округа (4):
Ненецкий автономный округ, Ханты – Мансийский автономный округ, Ямало – Ненецкий автономный округ, Чукотский автономный округ.
Автономная область (1):
Еврейская автономная область.
Края (9):
Краснодарский край, Ставропольский край, Пермский край, Алтайский край, Красноярский край, Забайкальский край, Камчатский край, Хабаровский край, Приморский край.
Области (46):
Мурманская, Волгоградская, Архангельская, Ленинградская, Новгородская, Псковская, Калининградская, Московская, Смоленская, Тверская, Ярославская, Костромская, Брянская, Калужская, Орловская, Тульская, Рязанская, Владимирская, Ивановская, Нижегородская, Кировская, Курская, Белгородская, Липецкая, Воронежская, Тамбовская, Пензенская, Ульяновская, Самарская, Саратовская, Волгоградская, Астраханская, Ростовская, Оренбургская, Свердловская, Челябинская, Курганская, Тюменская, Томская, Омская, Новосибирская, Кемеровская, Иркутская, Магаданская, Амурская, Сахалинская.
Города федерального значения (3):
Москва, Санкт – Петербург, Симферополь.
Объяснение:
Стічні води та методи їх очищення
У річках й інших водоймищах відбувається природний процес самоочищення води. Проте він протікає поволі. Доки промислово-побутові скиди були незначні, річки самі справлялися з ними. У наше індустріальне століття у зв’язку з різким збільшенням відходів водоймища вже не справляються з таким значним забрудненням. Виникла необхідність знешкоджувати, очищати стічні води й утилізувати їх.
Очищення стічних вод – обробка стічних вод з метою руйнування або видалення з них шкідливих речовин. Звільнення стічних вод від забруднення – складне виробництво. В ньому, як і в будь-якому іншому виробництві, є сировина (стічні води) та готова продукція (очищена вода).
Методи очищення стічних вод можна розділити на механічні, хімічні, фізико-хімічні й біологічні, коли ж вони застосовуються разом, то метод очищення і знешкодження стічних вод називається комбінованим. Застосування того або іншого методу у кожному конкретному випадку визначається характером забруднення і ступенем шкідливості домішок.
Суть механічного методу полягає в тому, що із стічних вод шляхом відстоювання і фільтрації видаляються механічні домішки. Грубодисперсні частинки залежно від розмірів уловлюються ґратами, ситами, пісковловлювачами, септиками, гнойовловлювачами різних конструкцій, а поверхневі забруднення – нафтопастками, бензомасловловлювачами, відстійниками й ін. Механічне очищення дозволяє виділяти з побутових стічних вод до 60-75% нерозчинних домішок, а з промислових – до 95%, багато з яких як цінні домішки використовуються у виробництві.
Хімічний метод полягає в тому, що в стічні води додають різні хімічні реагенти, які вступають в реакцію із забруднювачами й облягають їх у вигляді нерозчинних осадів. Хімічним очищенням досягається зменшення нерозчинних домішок до 95% і розчинних – до 25%.
При фізико-хімічному методі обробки із стічних вод видаляються тонко дисперсні і розчинені неорганічні домішки і руйнуються органічні та речовини, які погано окислюються. Найчастіше з фізико-хімічних методів застосовуються коагуляція, окислення, сорбція, екстракція і т. д. Широке застосування знаходить також електроліз. Він полягає в руйнуванні органічних речовин у стічних водах і витяганні металів, кислот й інших неорганічних речовин. Електролітичне очищення здійснюється в особливих спорудах – електролізерах. Очищення стічних вод за до електролізу ефективне на свинцевих і мідних підприємствах, в лакофарбовій і деяких інших областях промисловості.
Забруднені стічні води очищають також за до ультразвуку, озону, іонообмінних смол і високого тиску, добре зарекомендувало себе очищення шляхом хлорування.
Серед методів очищення стічних вод велику роль відіграє біологічний метод, оснований на використанні закономірностей біохімічного і фізіологічного самоочищення річок й інших водоймищ. Є декілька типів біологічних пристроїв по очищенню стічних вод: біофільтри, біологічні ставки й аеротенки.
1) а
2) а
дальше не знаю сор