В першу чергу нагадаю, що ж таке клімат. Клімат - це характерний для певної місцевості багаторічний режим погоди. Основним чинником формування клімату є сонячна радіація, тобто кількість сонячного тепла, що надходить на поверхню землі. Так, цей фактор можна назвати основним, але не єдиним. Іншими факторами є підстилаюча поверхня (рельєф) та циркуляція атмосфери, яка пов’язана з положенням території відносно вод Світового океану загалом, та течій зокрема. Саме ці два чинники є причиною утворення кліматичних областей з дещо різними характеристиками в межах одного кліматичного поясу. Наприклад, області висотної поясності (високі гори), область морського клімату (наближеність до вод Світового океану), континентальна область (віддаленість відносно вод Світового океану).
Протяженность её от подножия Анд до Атлантического океана 3200 км,а с севера ,от Гвианского плоскогорья до Бразильского плоскогорья на юге-около 1800 км.
И границей её на севере является Гвианское плоскогорье,на юге-Бразильское,на западе-Анды,а на востоке -Атлантический океан.
Это низменность,значит самая высокая точка не должна превышать 200 м,понижение её идет с запада на восток ,к Атлантическому океану,куда впадает река Амазонка-главная из рек Её притоки: правые притоки - Журуа, Пурус, Мадейра, Тапажос, Шингу, Токантинс; и левые притоки Иса, Жапура,
Риу-Негру.