КТО УЧИТСА В АЛЬТЕРНАТИВЕ Який кліматичний показник обмежує ріст деревної рослинності в природній зоні степу на території України?
Середня температура липня +21…+22 °С
Коефіцієнт зволоження 0,5–0,8
Тривалість безморозного періоду 150–225 днів
Середня температура січня –5… –7 °С
Питання №2 ?
Смуга високого тиску, яка проходить через Україну з південного заходу на північний схід, називається:
Вісь Тутковського
Вісь Воєйкова
Вісь Алісова
Вісь Срезневського
Питання №3 ?
Розгляньте зображену на рисунку розу вітрів, побудовану за результатами за погодою в червні на одній з метеостанцій України. Визначте, яка погода переважала в цій місцевості протягом місяця.
Сонячна, без опадів, спекотна
Хмарна, дощова, прохолодна
Хмарна, безвітряна, холодна
Безхмарна, вітряна, тепла
Питання №4 ?
Використовуючи фрагмент синоптичної карти, визначте, у якій частині України під впливом теплого атмосферного фронту гатиметься підвищення температури повітря:
Північно-східній
Північно-західній
Південно-західній
Південно-східній
Питання №5 ?
На якій кліматодіаграмі відображено кліматичні умови Києва?
Г
Б
В
А
Питання №6 ?
Повітряна маса з Атлантики рухається на схід, долаючи гірські хребти Карпат. Оцініть абсолютну вологість і температуру повітря, що спускається підвітряними схилами, порівняно з тим повітрям, що піднімалося навітряними схилами:
Вологість більша, температура вища
Вологість менша, температура вища
Вологість менша, температура нижча
Вологість більша, температура нижча
Объяснение:
В существовании Земли значение атмосферы огромно. Если лишить нашу планету атмосферы, все живые организмы погибнут. Ее воздействие можно сравнить с ролью стекла в парнике, которое пропускает лучи света и не выпускает тепло обратно. Таким образом, атмосфера оберегает поверхность Земли от чрезмерного нагревания и остывания.
Значение атмосферы для человека
Воздушная оболочка земного шара является защитным слоем все живое от корпускулярной и коротковолновой солнечной радиации. В атмосферной среде возникают все погодные условия, в которых живет и работает человек. Для изучения этой земной оболочки создаются метеорологические станции. Круглосуточно, в любую погоду метеорологи наблюдают за состоянием нижнего атмосферного слоя и фиксируют свои наблюдения. Несколько раз в сутки (в некоторых регионах каждый час) на станциях производят измерение температуры, влажности воздуха, давления, выявляют наличие облачности, направления ветра, каких-либо звуковых и электрических явлений, измеряют скорость ветра и количество осадков. Метеорологические станции рассеяны по всей нашей планете: в полярных областях, в тропиках, в высокогорье, тундре. На морях и океанах также производятся наблюдения со станций, расположенных на специально сооруженных устройствах на кораблях особого назначения.