М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
LansWensEEe
LansWensEEe
19.06.2022 16:57 •  География

Знайдіть на карті географічні об’єкти в Австралії та біля її берегів, які названі на честь видатних мореплавців і мандрівників. Дуже треба

👇
Ответ:
angelinachka3000
angelinachka3000
19.06.2022

Объяснение:

Які особливості має географічне положення Австралії?

Унікальність природи Австралії пов’язана з особливостями її географічного положення. Його омивають два океани Тихий і Індійський.

Австралія, на відміну від Африки та Південної Америки, повністю розташована в Південній півкулі.

2. Поясніть, як географічне положення Австралії впливає на формування її природи.

Береги Австралії омивають води двох океанів: на заході — Індійського, на сході — Коралового й Тасманового морів Тихого океану. Океанічні течії біля берегів материка впливають на формування природи. Холодні течії в Індійському океані — Західних Вітрів і Західноавстралійська — сприяють формуванню посушливого клімату південного та західного узбереж материка. Тому Велика пустеля Вікторія та Велика Піщана пустеля підходять упритул до берега океану. Тепла Східноавстралійська течія в Тихому океані зумовлює вологу погоду східних берегів материка. Австралія, на відміну від Африки, розташована на значній відстані від інших материків.

3. Здійсніть подумки мандрівку навколо Австралії від мису Байрон до мису Стіп-Пойнт. Назвіть і покажіть на карті об’єкти берегової лінії материка, які трапилися вам у дорозі.

Мис Байрон знаходиться на сході материка першим об’єктом який трапляється на шляху є Великий вододільний хребет, після нього великий артезіанський басейн, плавно переходячи у центральну низовину і до озера Ейр, після озера потрібно перетнути велику пустелю Вікторію і піднятися на Західно-австралійське плоскогір’я. За ним буде мис Стіп-Пойнт, най східніша точка тамерика.

4. Обчисліть протяжність Австралії в градусах і кілометрах з півночі на південь за 142° сх. д.

Визначте протяжність Австралії в градусах і кілометрах із заходу на схід, від мису Стіп-Пойнт до мису Байрон, якщо довжина дуги паралелі в 1° становить приблизно 96,5 км.

Знаходьте 30 паралель південної широти. На ній знаходите крайні точки. Крайня східна точка одно 33 градуси, а західна 18 градусів.

Протяжність материка з 30 паралелі південної широти становить:

а) в градусах 33 - 18 =15 - градусів

б) в кілометрах 15* 96,5 = 1447, 5 км.

6. Назвіть імена мандрівників, які відкрили Австралію вперше та вдруге.

Першйи відкрив Вілем Янсзон, а другий Абель Тасман.

7. Порівняйте географічне положення Австралії та Африки. Запишіть у дві колонки подібні й відмінні ознаки в положенні двох материків.

- Що спільного між Африкою та Австралією?

Спільним між материками є їх походження. Колись вони були частиною одного великого материка Гондвани, який 150 мільйони років тому назад розірвався на частини. Сьогодні Африку та Австралію розділяє Індійський океан. Також спільним є те, що свого часу світ дізнався про їх існування завдяки експедиціям європейців.

- Що відмінного між Африкою та Австралією?

Ці два материки мають ряд відмінностей:

- Африка має площу практично в чотири рази більшу, ніж площа Австралії.

- Материки мають різне географічне положення.

- Європейці відкрили Австралію набагато пізніше, ніж Африку.

- Рельєф Африки складають височини та плоскогір’я, а в рельєфі Австралії переважають височини і низовини.

На африканському материку склалися три гірські системи, а в Австралії лише одна В

- Австралії немає діючих вулканів, а в Африці всі вулкани приурочені до Великого Африканського розлому Оскільки в Африці знаходиться більше кліматичних поясів, то її клімат набагато різноманітніших, ніж в Австралії.

- В Африці більше природніх зон. Завдяки цьому вона має більш різноманітний кількісний і видовий склад флори та фауни. Австралія вирізняється тим, що на її території зосереджена величезна кількість реліктів та ендеміків.

- На африканському континенті знаходиться 54 країни, а материк Австралія являє собою єдину державу.

8. Знайдіть на карті географічні об’єкти в Австралії та біля її берегів, які названі на честь видатних мореплавців і мандрівників

4,5(31 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
alexeikomarow
alexeikomarow
19.06.2022

Відповідь:

Велике значення для формування рельєфу Євразії мають зовнішні чинники. У кайнозойську еру загальне підняття суходолу і похолодання клімату Землі призвели до виникнення потужного материкового зледеніння. Центрами його в Євразії були Скандинавський півострів, Північний Урал і Таймир. Звідси льодовик просувався на південь, досягнувши на Східноєвропейській рівнині широти Дніпропетровська.

Рухаючись, льодовик істотно змінював поверхню суходолу. Немов величезний бульдозер, він вирівняв міцні скелі та згладив верхні шари пухких порід, утворюючи водночас глибокі вузькі морські затоки, безліч річкових долин й озерних улоговин тощо. Відшліфовані уламки гірських порід - валуни - виносилися із центрів зледеніння далеко на південь. Там, де льодовик танув, накопичувалися льодовикові відклади. Із суміші валунів, глини й піску утворилися велетенські горби, пасма гір і цілі рівнини. Талі води виносили значні маси піску, вирівнювали поверхню і формували плоскі піщані рівнини - полісся.

4,8(98 оценок)
Ответ:
KerimovaLuiza919
KerimovaLuiza919
19.06.2022

Горная система Кавказа в России, Грузии и Азербайджане. Непрерывная горная цепь, простирающаяся с запада-северо-запада на восток-юго-восток между Чёрным и Каспийским морями почти на 1200 км, расширяясь от 30 до 180 км. По водоразделу Большого Кавказа обычно проводят границу между Европой и Азией.

Высшая точка Кавказа, России и Европы – гора Эльбрус (5642 м).

На севере Главный Кавказский хребет граничит с Кубано-Приазовской и Терско-Кумской низменностями и Ставропольской возвышенностью, на юге отделена Колхидской низменностью и Куринской впадиной.

Большой Кавказ делят на Западный (от Таманского полуострова до горы Эльбрус), Центральный (между горами Эльбрус и Казбек) и Восточный Кавказ (от горы Казбек до Апшеронского полуострова).

Наибольшая высота над уровнем моря - 5 068 метров

Главный Кавказский хребет – асимметричная горная система с длинным пологим северным и коротким крутым южным склонами. В осевой части протягиваются Главный, или Водораздельный, хребет и Боковой хребет высотой более 4000–5000 метров (7 вершин выше 5000 метров). Хребты крутосклонные, сильно и глубоко расчленённые с альпийским гляциальным и палеогляциальным рельефом в верхних частях. Самый высокий и скалистый участок Главного, или Водораздельного, хребта – Безенгийская стена. В Боковом хребте поднимаются вулканические конусы – Эльбрус (5642 метра) и Казбек (5033 метра). Севернее, на Западном и Центральном Кавказе, расположены среднегорные и низкогорные структурно-денудационные моноклинальные хребты типа «куэст»: Скалистый (высота до 2000–2500 метров), Пастбищный (до 1500 метров), Лесистый (до 800 метров) с крутыми южными склонами. На востоке в сложном и разнообразном рельефе Дагестана преобладают плато, например Гуниб и складчатые хребты.

Для большей части южного склона Большого Кавказа типичны короткие эрозионно-денудационные хребты, сложенные преимущественно известняками. На Западном Кавказе – Кодорский, Сванетский, Рачинский и другие (высота до 4000 м) хребты. На Восточном Кавказе южный склон очень узкий и крутой с глубокими речным

4,6(49 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ