Геологічні процеси, що відбуваються в Східно-Африканській рифтовій долині, можуть у найближчому майбутньому призвести до катастрофічних наслідків.
В цьому регіоні континент повільно розколюється на дві частини, утворюючи тріщини і розломи, що загрожують транспортній і міській інфраструктури,
Пов'язана з процесом відокремлення східної частини Африки деформація земної кори призвела до появи геологічного розлому - Великої рифтової долини, яка простяглася приблизно на 6 тисяч кілометрів від Лівану до Мозамбіку, а також Червоного моря.Швидкість, з якою дві плити (Африканська і Сомалійська) відходять одна від одної, становить 6-7 міліметрів в рік. В майбутньому це місце буде затоплено, а Кенія перетвориться на острів.
За словами геолога Девіда Адеде, хоча рифт довгий час залишався тектонічно неактивним, в земній корі можуть відбуватися невеликі рухи, що призводять до появи на поверхні зон із великою кількістю тріщин.
При цьому рясні дощі погіршують ситуацію, сприяючи появі інших нерівностей. Так, 19 березня великий розлом перетнув кенійську дорогу Mai-Mahiu Narok, яку довелося терміново ремонтувати, проте ця тимчасова міра не врятує її від руйнування.
У майбутньому ситуація лише погіршиться, застеріг науковець. В результаті в регіоні вибухнуть стихійні лиха, що загрожують життю людей. Тому необхідно скласти карту ліній розломів, щоб прогнозувати утворення нових тріщин і враховувати це при будівництві нових будівель та інженерних споруд.
Умеренный морской климат – климат, который формируется над океанами и распространяется на прибрежные районы континентов.
Для умеренного морского климата характерны:
положительные значения среднегодовых температур;
низкой суточной и годовой амплитудой температур;
нежаркое лето; мягкая зима;
значительное количество осадков (900 – 1200 мм);
повышенная влажность.
Количество осадков сильно различается в зависимости от меридиального расположения горных хребтов. Так, в Бергене (Европа, западнее Скандинавских гор) выпадает более 2500 мм осадков в год, а восточнее гор, в Стокгольме – 540 мм. В Северной Америке, к западу от Каскадных гор выпадает от 3000 до 6000 мм в год, а к востоку - 500 мм. Годовой максимум и минимум температур приходится на февраль и август (соответственно в Северном и Южном полушарии), что определяется высокой теплоемкостью воды. В умеренных широтах умеренный морской климат характеризуется аномально мягкой зимой. Средняя температура февраля (самого холодного месяца) может быть положительной и соответствовать средней температуре холодных месяцев субтропического пояса. Постоянного снежного покрова нет. Средняя температура августа (самого теплого месяца) ниже, чем на аналогичных широтах в континентальных районах.
Информация взята с сайта биржи Автор24: https://spravochnick.ru/geografiya/prirodno-klimaticheskie_usloviya/klimaticheskie_usloviya_umerennogo_poyasa/ .
Объяснение: