Штучні водойми — водойми, які створила людина. До них належать водосховища, канали, ставки тощо. Таких водойм дуже багато на планеті. Лише в Україні споруджено 1160 водосховищ і близько 28 тис. ставків. Водосховища - великі штучні водойми, створені для накопичення і зберігання води. Зазвичай їх створюють на річках. Для цього долину річки перегороджують греблею. Перед греблею вода нагромаджується, заливає великі площі земель і утворює водосховище. Цю воду людина використовує для вироблення електроенергії, зрошування, задоволення питних потреб тощо. У світі майже немає країн, в яких би не було водосховищ. Перші з них з'явились ще близько 4000 років тому і слугували для зрошування земель у Єгипті, Месопотамії і Китаї. Кількість водосховищ зросла впродовж XX ст., коли було побудовано великі водосховища світу. Найбільші з них розташовані, зокрема, в Росії, США, Канаді, КНР, Бразилії, Індії, Мексиці та Єгипті. Найбільше водосховище в світі – Братське – завдовжки 500 км і завглибшки 100 м створене на річці Ангарі в Росії. В Україні в низку водосховищ перетворено річку Дніпро. Є вони й на Дністрі та інших річках.
1.Урал протянулся между Восточно-Европейской и Западно-Сибирской равнинами.На Юге региона находится часть бассейна Реки Урал,впадающей в Каспийское Море. Основная часть-Уральские горы. 2.Две полосы предгорья и между ними система горных хребтов. 3.Горный.Осадки не равномерно. Западно=Сибирская равнина имеет суровый континентальный климат,в отличии от Русской. 4.Бассейны Северного Ледовитого океана и Каспийского моря. 5.В большинстве лесные:подзолистые,буро-таежные и т.д. Так же встречаются черноземы на Юге. На севере и вершине гор: горно-тундровые и горные подбуры. 6.С Севера на Юг меняются тундра,лесотундра,тайга,широколиственные леса,лесостепи и степи. 7.Много железной руды,меди,редких цветных металлов,золота,серебра,платины,лучших в стране боксидов,каменных и калийных солей.
Водосховища - великі штучні водойми, створені для накопичення і зберігання води. Зазвичай їх створюють на річках. Для цього долину річки перегороджують греблею. Перед греблею вода нагромаджується, заливає великі площі земель і утворює водосховище. Цю воду людина використовує для вироблення електроенергії, зрошування, задоволення питних потреб тощо.
У світі майже немає країн, в яких би не було водосховищ. Перші з них з'явились ще близько 4000 років тому і слугували для зрошування земель у Єгипті, Месопотамії і Китаї. Кількість водосховищ зросла впродовж XX ст., коли було побудовано великі водосховища світу. Найбільші з них розташовані, зокрема, в Росії, США, Канаді, КНР, Бразилії, Індії, Мексиці та Єгипті.
Найбільше водосховище в світі – Братське – завдовжки 500 км і завглибшки 100 м створене на річці Ангарі в Росії. В Україні в низку водосховищ перетворено річку Дніпро. Є вони й на Дністрі та інших річках.