відповідь:
природні заповідники — природоохоронні, науково-дослідні установи загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів з усією сукупністю їх компонентів, вивчення природних процесів і явищ, що відбуваються в них, розробки наукових засад охорони навколишнього природного середовища, ефективного використання природних ресурсів та екологічної безпеки.
біосферні заповідники є природоохоронними, науково-дослідними установами міжнародного значення, що створюються з метою збереження в природному стані найтиповіших природних комплексів біосфери, здійснення фонового екологічного моніторингу, вивчення навколишнього природного середовища, його змін під дією антропогенних факторів.
національні природні парки, що є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.
регіональні ландшафтні парки, котрі є природоохоронними рекреаційними установами місцевого чи регіонального значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних природних комплексів та об'єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.
заказники — природні території (акваторії) з метою збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів.
пам'ятки природи — окремі унікальні природні утворення, що мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне і пізнавальне значення, з метою збереження їх у природному стані.
заповідні урочища — лісові, степові, болотні та інші відокремлені цілісні ландшафти, що мають важливе наукове, природоохоронне і естетичне значення, з метою збереження їх у природному стані.
найбільше їх у карпатах
пояснення:
1. Г).суточные (день – ночь);
В).годовые (смена сезонов года);
А).столетние, или многовековые.
2. А) ДА. (круговорот происходит во всех частях географической оболочки: в атмосфере,в литосфере, в гидросфере и биосфере.)
3. А) Да.
4.
1) невозобновимые В) полезные ископаемые
2) возобновимые А) растительный мир
3) неисчерпаемые Б) энергия Солнца
5. Неверно
А) В моря и океаны попадает менее 1 млн тонн нефти в местах ее добычи и транспортировки.- (попадает от 5 до 100 мл.т. нефти.)
Б) Б) На каждого жителя Земли требуется более 50 кг топлива, руды и строительных материалов. (нужно намного больше)
Г) Бытовые свалки не являются глобальной экологической проблемой.
верно
В) Ежедневно уменьшается разнообразие растительного и животного мира.
6. Б) высотная поясность или В) высотная зональность (оба тепмина верны)
7. Г) стратосфера
8. Г) гранитный