Найбільш довгими ріками в світі є Амазонки, що мають більш ніж 6000 км. Нілет. Питання про те, який із двох найдовший, часто обговорюється, але Амазонка, здається, переважає на сто кілометрів. Не дуже легко класифікувати водні траси відповідно до відстані, яке вони охоплюють. Дійсно, джерело річки може бути складним, щоб визначити, чи має він багато приток. Аналогічним чином, рот важко визначити, якщо личинка дуже широка.
$config[ads_text] not found
TheAmazon Riverwas знайдений в Перу в Andean Cordillera і впадає в Атлантичний океан, на північний схід від Бразилії. Sonbassin повторює регіони в чотирьох інших країнах: Колумбії, Еквадорі, Болівії та Венесуелі. Амазонка - це також річка, яка стікає найбільший обсяг води у світі. Він має сотні приток. Ніл, зі свого боку, зливає води з Білого Нілу і Блакитного Нілу і перетинає одинадцять країн, перш ніж втекти до Середземного моря.
Інші ріки серед найдовших
У Азії Янцзи або Янцзі Цзян, що народився в Тибеті і перетинає Китай, часто представляють як третю найдовшу річку в світі, за Амазонкою та Нілом. У Північній Америці Міссісіпі з його притокою Міссурі є однією з найдовших річок у світі. У Росії Єнісей і Оби - найдовші річки. У Африці, після Нілу, річка Конгоки є найдовшою; ця річка була б другою за величиною річкою світу після Амазонки.
Притік теплих вод до берегів Північної Америки спричиняє відтік звідти холодних вод. Вони утворюють холодну Каліфорнійську течію, яка зустрічається з теплою Північною Пасатною. Так замикається кругообіг поверхневих вод у північній частині Тихого океану.
Перетнувши океан, вона розгалужується на два потоки. Один її потік повертає на північ і дає початок потужній теплій течії Куросіо, яка помітно отеплює клімат уздовж Японських островів. Далі на північ Куросіо змінюється теплою Північно-тихоокеанською течією.
У Південній півкулі постійні вітри так само зумовлюють течії, які утворюють великий кругообіг води, але вже проти годинникової стрілки (Південна - Пасатна - Східноавстралійська - Західних Вітрів - Перуанська)