М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Sasha7749
Sasha7749
04.04.2021 09:19 •  География

6. Що спричиняє рух океанічних течій? •A Підводні землетруси
в Постійні вітри
в Підводні виверження вулкана
гнерівномірність нагрівання поверхневої товщі води.
Проповжте речення. (

👇
Открыть все ответы
Ответ:
vipmopmop
vipmopmop
04.04.2021

Географічне положення значної території Північної Америки в субарктичних та помірних широтах зумовлює суттєвий вплив західного перенесення повітря. Південно-східна частина материка перебуває під впливом вологих пасатів з Атлантичного океану, а у північних полярних районах формуються північно-східні вітри.

Розподіл тепла і вологи на материку в значній мірі залежить від особливостей рельєфу. Зокрема, велику перешкоду для західного потоку повітря створює гірська система Кордильєр. Долаючи її, повітряні маси, що надходять з Тихого океану, залишають всю вологу на узбережжі та західних схилах гір і проникають далі на схід вже більш сухими. На сході Північної Америки значно нижчі гори Аппалачі. Проте й вони також частково перешкоджають проникненню вологого повітря з Атлантики вглиб континенту.

Відсутність гір на півночі та півдні материка, рівнинність його центральних областей дають можливість холодним арктичним повітряним масам далеко на південь. Хвилі холоду іноді досягають узбережжя Мексиканської затоки, приносячи різке похолодання, морози, які супроводжуються снігопадами. Буває й навпаки: тепле тропічне повітря з півдня поширюється далеко на північ, приносячи відлигу.

На межі зіткнення арктичних і помірних, тропічних і помірних повітряних мас формуються атмосферні фронти, де виникають циклони, з якими пов’язані опади.

Гірські масиви Кордильєр та Аппалачів, що розташовані меридіонально, створюють ефект „аеродинамічної труби”, якою проносяться руйнівні смерчі (торнадо), що утворюються в результаті зіткнення повітряних мас із значними контрастами температури.

Объяснение:

4,7(4 оценок)
Ответ:
Река Лена находится в Восточной Сибири относится к бассейну Северного Ледовитого океана. Истоком реки считается озеро в 7 км к западу от Байкала. Впадает в море Лаптевых. Притоки: Большой Патом, Чая, Витим, Алдан, Кута, Олёкма, Вилюй, Киренга, Чуя, Молодо, Бирюк, Лунгха, Долгая. Горная (хотя по равнине тоже течет не мало). Режим: весеннее половодье, несколько высоких паводков летом, осенью и зимой - межень. Не благоприятно сказывается на реке глобальное потепление что влечет за собой более сильные паводки разрушающие берега реки. Лена, одна из самых чистых рек мира, на берегах крайне мало населенных пунктов и не построено ни одной ГЭС. Тем не менее река судоходна и является главной артерией Якутии. Проблемы экологии заключаются в том что во время паводков разрушаются берега и острова плывут вниз по течению. В 2009 году скорость их спуска была равна 27м в год.
4,6(81 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ