Или это можно написать
Сходство:
1. Положение обоих материков — на древних платформах.
2. Равнины преобладают, в т. ч. плоскогорья.
Различия:
В северо-западных и северных районах Африки граница Африканской платформы совпала с границами литосферных плит, в восточных районах платформы крупный разлом земной коры, потому на этом континенте часто случаются извержения вулканов, землетрясения, в северо-западных районах - вулканические горы.
Границы платформ в Австралии располагаются далеко от границ так называемой литосферной плиты, а разломы земной коры отсутствуют.
Объяснение:
Напрямки та швидкості вітрів на території України визначаються різноманітними чинниками і тому досить різноманітні. Україна входить до зони західних вітрів помірного поясу, проте вплив процесів глобальної циркуляці атмосфери тут невеликий і вітри часто змінюють напрямок.
Найпоширенішими напрямками переважних вітрів улітку на всій території України західні та південно-західні.
Узимку підсилюється вплив Азійського антициклону, через що на сході, південному сході й півдні України ймовірність східних вітрів підвищується до 50—60%, але південно-західні та західні вітри також трапляються. В Криму часто дмуть вітри північного та північно-східного напрямків. На заході країни вітри не змінюють напрямків та залишаються переважно західними та південно-західними.
Навесні та восени підсилюється меридіональний рух повітря, тобто у північному та південному напрямках.
В приморських районах Азовського та Чорного морів великий вплив мають бризи, що приникають на сушу на 15-20 км. В Карпатах та на схилах Кримських гір переважають орографічні вітри, тобто гірськодолинні вітри і фени, що залежать від напрямку та протяжності схилів, чергування хребтів, улоговин і річкових долин, тому загальні чинники відіграють тут неосновну роль. На гірських вершинах Українських Карпат і Кримських гір напрямок вітру зумовлюється загальним переносом повітряних мас у вільній атмосфері, тобто західний та південно-західний в Карпатах і північно-східний та південно-західний в Кримських горах.
Вплив місцевих природних умов на швидкість вітру виявляється у меншій швидкості в зоні змішаних лісів, завдяки залісненості, та більшій в степовій та лісостеповій зонах. Окрім гірських районів Карпат і Криму, високі швидкості вітру характерні для південного сходу країни, тобто Донецької і Приазовської височин, берегів морів і водосховищ. На забудованих територіях напрямки та сили вітрів зумовлюються характером забудови, рельєфом, наявністю парків і акваторій. Над містами зазвичай формуються висхідні потоки повітря, а вітри прямують від периферії до центру.
Середні швидкості вітру на території України улітку варюють в діапазоні від 3 до 6 м/с, усередньому на території країни — до 5 м/с. Узимку загалом вітри сильніші, досягаючи 5-8 м/с. Швидкості бризів, сильніших улітку, усередньому становлять 1-5 м/с, максимально досягають 6-7 м/с на більшій частині узбережжя та до 9 м/с біля Євпаторії. Рекордна швидкість вітру в Україні за весь час метео км/год. зафіксовано на горі Ай Петрі в Криму.
Объяснение:
тебе надо
наилучшим вариантом будет съездить в близлежащие от места деревни и проконсультироваться с местными о жизни в тайге, лучше у охотников.обувь. ботинки, сапоги болотные, кеды, валенки, унты.
одежда. носки несколько пар, штаны 2 пары, несколько футболок, куртка, тёплая кофта
(лучше флисовая), дождевик (не полиэтиленовый), накомарник, перчатки х/б, шерстяные носки, термобельё, п/комбинезон, зимняя куртка с капюшоном, шапка, шерстяной свитер с горлом, флисовая кофта, или платок "арафатка", зимние ботинки, непромокаемые унты, перчатки/варежки.
снаряжение. рюкзак не
меньше 80 л., спальник, коврик-пенка, ножи, налобный фонарик (диодный), карты, компас, газовая горелка, лыжи, снегоступы, кусок полиэтилена для навеса.
инструменты. скобель, циркуль, карандаши, ножовки, пила большая, отвес, два топора, стамески, напильники, точильные бруски, плоскогубцы,
рубанок, полиэтилен для крыши, стекло (оргстекло), петли.
бытовые принадлежности. ёмкости под воду (вёдра, тазик, канистры), котлы, кастрюли, тарелки, ложки, вилки, лопата, свечи, верёвки (толстая и тонкая), банные принадлежности, набор для шитья, средства для разведения огня, сода, моток
проволоки, ножи бытовые.
электричество. gps навигатор, автономный источник питания, смартфон, запасные аккумуляторы, диодные фонари, диодные светильники, радио приёмник, рации.
запас еды. (см. ниже).
рыболовные снасти. спиннинг, катушки, блесны, лески, поплавки, крючки, грузила,
сеть.
охота. ружьё, патроны, комплект для снаряжение патронов, капканы, петли на зайца и другую дичь.
медицина. аптечка, репелленты от комаров, спирали.
для досуга. гитара, книги (справочники по дикоросам, охоте, , строительству, ремёслам, мед. , скотоводству,
садоводству), тетради, ручки, шахматы (если будет, с кем играть) .