Центр Африки и прибрежные районы Гвинейского залива относятся к экваториальному поясу, там в течение всего года выпадают обильные осадки и нет смены времён года. К северу и к югу от экваториального пояса расположены субэкваториальные пояса. Здесь летом господствуют влажные экваториальные массы воздуха (сезон дождей), а зимой — сухой воздух тропических пассатов (сухой сезон). Севернее и южнее субэкваториальных поясов расположены северный и южный тропические пояса. Для них характерны высокие температуры при малом количестве осадков, что ведёт к образованию пустынь. На севере расположена крупнейшая на Земле пустыня Сахара, на юге — пустыня Калаха
Тропики субтропики! А если капнуть глубже и в горах - то все! Там даже на экваторе на Килиманджаре сген летом не тает! И смешанные леса есть и альпийские луга и широоколиственные!
Объяснение:
Ритмічність природних явищ полягає в повторюваності подібних явищ у часі. Приклади ритмічності: добові і річні періоди обертання Землі; тривалі періоди горотворення і зміни клімату на Землі; періоди зміни сонячної активності. Вивчення ритмів важливо для прогнозів процесів і явищ, що відбуваються в географічній оболонці.
Важливою ланкою у вивченні функціонування географічної оболонки є аналіз ритмічності що відбуваються в ній процесів та їх залежність від внутрішніх і зовнішніх факторів. Природні явища можуть бути періодичними (однакові фази повторюються через рівні проміжки часу: зміна дня і ночі, зміна пір року і ін.); циклічними, коли при постійній середньої тривалості циклу проміжок часу між його однаковими фазами має змінну тривалість (коливання клімату, наступ і відступу льодовиків). Ритмічність встановлена в атмосферних процесах (температура, опади, атмосферний тиск та ін.)