Эта зона – наиболее густо заселенная и освоенная часть советского Дальнего Востока. Равнинный рельеф, плодородные почвы, теплый климат, сочные луга по долинам рек благоприятны для развития земледелия и животноводства. Территория зоны – важнейший сельскохозяйственный район всего Дальнего Востока. Здесь возделывают яровую пшеницу, овес, рожь, сою, картофель, овощи, бахчевые; в Приханкайско-Уссурийском районе к перечисленным культурам присоединяются рис, сахарная свекла, гаолян, чумиза и перилла.
Замечательно, что две зоны хвойно-широколиственных лесов СССР – Русской равнины и Дальнего Востока – обладают максимальной для умеренного пояса биологической продуктивностью при естественном увлажнении. Биоклиматический потенциал здесь имеет такие же величины – от 1,6 до 2,8 (от 85 до 155 баллов), что и украинская и среднерусская лесостепь. Данное обстоятельство, в сочетании с большими резервами земель для расширения пашни превращает эти зоны в наиболее перспективные регионы по росту посевных площадей.
Субтро́піки (український термін - підзворотниковий пояс[1][2]) — перехідний від тропічного до помірного кліматичний пояс Землі. Субтропіки розташовані приблизно між 25° і 45° у північній і південній півкулі. У цих регіонах, як правило гаються тропічне літо і нетропічна зима. Субтропіки часто ділять на аридні (середземноморський клімат), вологі та напіввологі. Поширене визначення називає клімат субтропічним, якщо середньорічна температура становить більш ніж 20 °C, а середня температура найхолоднішого місяця (січня або липня залежно від півкулі) знаходиться нижче за цю відмітку, але перевищує 0 °C. У субтропіках збереглися релікти раннього кайнофіту (середній Крейдяний період).
У субтропічних поясах північної та південної півкуль, що лежать на межі тропічних та помірних кліматичних поясів, влітку поширюються тропічні повітряні маси, взимку ж помірні приносять атмосферні опади (500 мм). Літо спекотне від +30° до +50°С, посушливе; зима доволі прохолодна з частими дощами, снігопадами, але стійкого снігового покриву не утворюється. У глибинах континентів зима посушлива (до 120 мм) з морозами до —20°С, літо жарке (до +50°С).