На земній кулі залежно від розподілу сонячного тепла й основних типів повітряних мас за класифікацією радянського кліматолога Алісова Бориса Павловича виділяють 7 основних і 6 перехідних кліматичних поясів. В області екватора розташований екваторіальний кліматичний пояс, біля північного і південного тропіків розташовані два тропічні пояси, у помірних широтах — два помірні, біля полюсів — полярні: арктичний і антарктичний. Назви поясів дані за їхнім географічним положенням. У кожному основному поясі клімат визначає насамперед повітряна маса. Між основними кліматичними поясами розташовані перехідні пояси: два субекваторіальні, два субтропічні, субарктичний і субантарктичний.
Объяснение:
Надеюсь смог вам .Приятного дня
1) Уральские горы и некоторые части гор Южной Сибири - герцинская складчатая область.
2) Широкое распространение сглаженных, округлых или плосковершинных поверхностей междуречий. Есть участки, где господствуют островершинные пики и гребни ледникового происхождения.
3) Магматические и метаморфические полезные ископаемые есть и в Уральскиз горах, и в Южной Сибири.
Отличия:
1) Горы Южной Сибири на герцинской области складчатости и на позднедокембрийской - раннепалеозойской. А Уральские горы только на герцинской.
2) Рельеф Южной Сибири заметно более разнообразен.
3) Осадочные породы встречаются только в горах Южной Сибири.