М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
RinaZum
RinaZum
17.09.2022 09:42 •  География

Подумайте, почему тропосферу называют ''фабрикой'' погоды.

👇
Ответ:
Камила15111
Камила15111
17.09.2022
Скорее всего потому что в  ней движутся основные воздушные массы, ветра, испарения воды ,а благодаря уже им изменяется погода .
4,6(40 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Stanmashyna201
Stanmashyna201
17.09.2022
Калифорнийское течение - холодное течение в Тихом океане, является восточной периферией северного субтропического антициклонального круговорота поверхностных вод. Направлено с севера на юг вдоль Калифорнии (США) , как южная ветвь Северо-Тихоокеанского течения. 

Перуанское течение — (Гумбольдта течение) , холодное поверхностное течение в Тихом океане, у западных берегов Южной Америки (Чили, Перу) ; ветвь Западных Ветров течения. 

Сомалийское течение - в северо-западной части Индийского ок. , у восточных берегов Сомали (Африка) . Вызвано муссонными ветрами и меняет свое направление по сезонам. 

Аляскинское течение - теплое течение в северо-восточной части Тихого ок. ; северная ветвь Северо-Тихоокеанского течения. Омывает берега Аляски (США) .
4,7(66 оценок)
Ответ:
шынар16
шынар16
17.09.2022
Загальні відомості[ред.  •  ред. код]

євразія винятково багата на різноманітні  корисні копалини. на її території є великі родовища  кам'яного вугілля,  нафти,  природного газу, значні запаси  руд чорних  і кольорових металів, чимало місць, де добувають  золото  і  коштовне каміння. різноманітність мінеральних багатств материка обумовлена величезними розмірами, складною будовою земної кори євразії.

родовища та басейни[ред.  •  ред. код] вугілля, нафта та газ[ред.  •  ред. код]

родовища кам'яного вугілля на території євразії знаходяться у передгірних і міжгірських прогинах  палеозойської ери  (донецький басейн  в україні,  карагандинський  — у казахстані,  печорський басейн  — у росії,  рурський  — у німеччині та і на сході євразії найбільші басейни вугілля відкриті у межах  індостанської  і китайської платформ. крупні буровугільні басейни  —  кузнецький  (кузбас) і  кансько-ачинський  — у  сибіру. родовища нафти і природного газу зосереджені у прогинах земної кори, що заповнені осадовими . два найбільших нафтогазоносних басейни землі знаходяться на месопотамській низовині і західносибірській рівнині. є родовища нафти і газу на аравійському півострові і східноєвропейській рівнині.

руди[ред.  •  ред. код]

велика частина родовищ різних руд, що пов'язані з  магматичними  і  метаморфічними гірськими , розташована у кристалічному і давніх платформ, а також там, де в гірських хребтах на поверхню виходять магматичні і метаморфічні породи. світове значення мають  залізні руди  курської магнітної аномалії  (кма),  криворізький  і  лотаринзький басейни залізних руд, марганцевий нікопольський басейн, залізні руди індостану і північно-східного китаю. через південний китай, півострови індокитай і малакка та острови малайського архіпелагу смугою тягнуться родовища руд  кольорових металів, таких як  олово  і  вольфрам, що утворюють так званий олов'яно-вольфрамовий пояс. у азіатській частині материка зустрічається золото. на уралі відомі родовища кольорових металів, у складчастих горах на півночі і на півдні європи є поклади  поліметалів,  ртуті,  алюмінієвих  і  уранових руд.

інші родовища[ред.  •  ред. код]

родовища  кам'яної  і  калійної солей  утворилися у мілководних басейнах  — озерах і неглибоких морях. іранське нагір'я відоме найбагатшими запасами  сірки. в українському передкарпатті знаходяться унікальні родовища самородної сірки. на півострові індостан, острові шрі-ланка є родовища  алмазів, різних дорогоцінних каменів. у багатьох місцях євразії є родовища різноманітних будівельних матеріалів (мармур,  граніт  та і у азії знаходяться родовища граніту, селітри. осадове походження мають  боксити, родовища яких розташовані уздовж альп, на південь від карпат і на півострові індокитай.

4,4(84 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ