М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
shaihiev
shaihiev
16.05.2022 09:55 •  География

Подскажите ! буду , если напишите правильный ответ. : значение атмосферы: тени.

👇
Ответ:
snezhkabo00
snezhkabo00
16.05.2022
Значение атмосферы в природе и жизни человека: — благодаря газообразной оболочке поверхность Земли не нагревается днем и не остывает ночью так сильно, как, например, поверхность Луны, лишенная атмосферы; — атмосфера предохраняет Землю от метеоритов, большая часть которых сгорает и не долетает до поверхности планеты; — озоновый экран (озоносфера) защищает человечество от избыточных ультрафиолетовых излучений, большая доза которых губительна для организма; — кислород, содержащийся в атмосфере, необходим всем живым организмам для дыхания.
4,4(82 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
kislayaya13
kislayaya13
16.05.2022

Вони визначаються межами життя, які можна визначити точками перетворення води в пару і згортання білків.

Нижня межа біосферилежить в середньому на глибині 3- 4 км. від поверхні суші і на 0,5 км. нижче дна океану.

У літосфері життя протікає в основному в ґрунтовому шарі, по тріщинах і печерах вона поширюється від сотень метрів до 3-4 км від поверхні суші.

Гідросфера, у тому числі і найглибша западина (Маріанська глибиною 11022 метри), включаючи донні відкладення, зайнята життям.

Верхня межа біосферитягнеться до озонового шару (екрану) від 8-10 км. у полюсів до 20-25 км. під іншою поверхнею землі, тобто біосфера, охоплює усю тропосферу і нижню частину стратосфери. За межами озонового шару життя неможливе унаслідок наявності згубного ультрафіолетового випромінювання Сонця.

До біосфери відносяться і осадові породи під водами і літосферою, які практично усі зазнали переробку живими організмами (поклади вугілля, нафти і інших органічних речовин, а також запаси різних сполук у вигляді крейди, рудних утворень і що інших, що утворилися за участю живих організмів.).

ВИСНОВОК:

Межі біосфери визначаються:

або наявністю живих організмів;

або «слідами» їх життєдіяльності.

Основна маса живих організмів зосереджена у биогеносфере, що називається також «плівкою життя».

Вертикальна межа біогеосфери приблизно складає:

-у атмосфері 100 метрів;

-у літосфері 10 метрів;

-у гідросфері 100 метрів.

В.І.Вернадський визначив біосферу як термодинамічну оболонку з температурою від +50 З до - 50 З і тиском близько 1 атм.

Які ж речовини складають біосферу?

1. Живі організми.

2. Органічні і неорганічні речовини.

1. Живі організми.У біосфері представлені більше 2 мільйонів живих організмів, кожен з яких, включає мільйони і мільярди особин.

Живі організми утворюють біомасу (сукупність видів рослин - більше 350 тисяч, тварин і мікроорганізмів - 75 тисяч) Планети, яка складає близько 0,01% маси Земної кори - 2,43x1012 тонни.

Біомаса організмів що мешкають на .

Життя зосереджене головним чином на суші. Сумарна біомаса океану складає всього 0,03x1012 тонни або 0,13% біомаси усіх істот що мешкають на Землі.

Маса живої речовини континентів в 800 разів перевищує масу Світового океану.

Із загального числа видів тільки 21% доводиться на рослини (350 тисяч), але їх вклад взагальну біологічну масу складає 99%

Серед тваринних складових видів :

безхребетні складають 96% видів;

хребетні тільки 4%, з яких 0,1% (десята частина) ссавці.

Обмежена кількість живої матерії відновлюється, перетвориться і розкладається.

Щорічно завдяки життєдіяльності рослин, тварин і мікроорганізмів відновлюється близько 10% біомас

4,4(46 оценок)
Ответ:
pelmenev777
pelmenev777
16.05.2022

Первое направление с Ногайской Ордой: усилившись в 1568 г. и 1577 г. по берегам Жайыка (Урала), он вытеснил промосковски настроенных ногайских мурз в сторону Волги. Второе направление: с южными соседями – кыргызами – были такие отношения, что историки именуют Хакназара «ханом казахским и кыргызским». В третьем направлении велась упорная борьба с сибирским ханом Кучумом, и под власть Хакназара перешла часть родов, кочевавшие вдоль р. Тобол. Параллельно Хакназар-хан вступает в дипломатические отношения с московским правительством Ивана Грозного, и в 1571–1572 гг. обмениваются посольствами.Последующим шагом по укреплению Казахского ханства стало заключение «клятвенного договора о дружбе и военном союзе» с правителем Бухары Шайбанидом Абдаллахом. Союз был направлен против правителя Ташкента Баба-султана. В силу этого договора Хакназар принял участие в войне Абдаллаха с Баба-султаном. Хакназару удалось вытеснить ташкентского правителя из Туркестана и Саурана и присоединить их к Казахскому ханству.Хакназару удалось расширить границы Казахского ханства: к концу его правления границы ханства на западе проходили по Жайыку (Уралу), на севере – по Есилю (Ишиму), на востоке – за Балхашом. На юге казахские владения вплотную подошли к Ташкенту.

Объяснение:

4,7(91 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ